http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Dzień Dziecka w Rogowie

Wyróżniony Dzień Dziecka w Rogowie

W poniedziałek – 5 czerwca – w Zespole Szkół w Rogowie odbył się Dzień Dziecka.


Uroczystego rozpoczęcia tego święta wszystkich dzieci dokonała dyrektor Eliza Reszka, która szczególnie serdecznie powitała wszystkich zgromadzonych w Hali Widowiskowo-Sportowej uczniów, a także przybyłych do nas z tej okazji dostojnych gości: wójta gminy Rogowo - Józefa Sosnowskiego, kierownika GOPS - Mariolę Kuchcińską oraz kierownika GDK –  Wandę Lisiecką.
         
Następnie Pani Dyrektor złożyła uczniom w imieniu swoim i całego grona pedagogicznego życzenia, po czym wszyscy dorośli obecni w hali zaśpiewali dzieciom okolicznościowe „Sto lat”.
Życzenia złożył też Pan Wójt, który przybył do nas, by ogłosić wyniki konkursu przeprowadzonego pod hasłem „Stop przemocy!” w ubiegłym semestrze.  Wśród wyróżnionych znaleźli się uczniowie klas: IVa i Va szkoły podstawowej oraz IIIA gimnazjum, którzy w nagrodę pojadą do kina na wybrany seans filmowy.
       
Po części oficjalnej uczniowie klas I - III udali się na spektakl pt. „Lubimy czytać” przygotowany przez ich kolegów i koleżanki z klas IIa i IIb (op. Irena Borlik, Marlena Jasińska) z okazji odbywającego się również dzisiaj pasowania pierwszaków na czytelnika. Podczas przedstawienia utrzymanego w konwencji Teleexpresu dzieci mogły zobaczyć m.in. reportaż poświęcony nieodpowiedniemu traktowaniu książki w dzisiejszych czasach, relację z rozprawy sądowej książka kontra multimedia zakończoną zwycięstwem książki, a także poznać korzyści płynące z czytania. Potem bibliotekarka – Kamila Dobrowolska uroczyście pasowała uczniów klasy I na pełnoprawnych czytelników i wręczyła im pamiątkowe książeczki.
    
W tym czasie uczniowie klas IV-VI i I-III gimnazjum brali udział w zajęciach zumby prowadzonych na świeżym powietrzu przez Magdalenę Zawer, a także złożyli wizytę w obozie maszerów – Darii i Krzysztofa Nowickich, którzy odwiedzili już naszą szkołę w maju i bardzo zaciekawili uczniów swoimi opowieściami o podbiegunowych podróżach psimi zaprzęgami. Tym razem dodatkową atrakcję stanowił przywieziony przez podróżników sprzęt, specjalne sanie oraz odzież (zarówno dla ludzi, jak i dla czworonogów), niezbędne podczas takich wypraw. Naszym gościom towarzyszyły dwa pieski rasy alaskan husky bardzo przyjacielsko nastawione do wszystkich pragnących je pogłaskać i przytulić dzieci.
      
Na koniec wszyscy uczniowie ze smakiem zjedli pyszne lody przygotowane przez Dyrekcję Szkoły i Radę Rodziców.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.