http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

W Gębarzewie poświęcono potrawy

Wyróżniony W Gębarzewie poświęcono potrawy

Zwyczaj błogosławienia pokarmów jest jednym z obrzędów liturgii Wielkiej Soboty. Od wieków Wielka Sobota jest dniem przeznaczonym na święcenie pokarmów. W przeszłości święciło się wszystkie potrawy przygotowane na wielkanocne śniadanie (dlatego do dziś nosi ono nazwę święconego).


Mieszkańcy wsi Gebarzewo, jak co roku spotkali się na świetlicy wiejskiej aby poświęcić przygotowane potrawy na stół wielkanocny. Koszyczki z potrawami poświęcił ks. kan. Krzysztof Prus, proboszcz parafii pw. św. Stanisława BM w Żydowie. Proboszcz po ceremonii święcenia pokarmów złożył wiernym życzenia aby mieszkańcy byli pełni radości ze spotkania z Chrystusem zmartwychwstałym.

- W imieniu własnym jak i Rady Sołeckiej chciałbym złożyć władzą samorządowym Gminy Czerniejewo, mieszkańcom, sympatykom i przyjaciołom naszego sołectwa Zdrowych Spokojnych Świąt Wielkanocnych spędzonych w gronie rodzinnym – mówi Tomasz Ryszczuk, sołtys Gębarzewo. - Serdeczne podziękowania kieruje do Pani Anny Brzoskiej członkini rady sołeckiej za piękne przygotowanie stołu do święconki – dodaje.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.