http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Dzień Dziecka w Fałkowie

Wyróżniony Dzień Dziecka w Fałkowie

Tradycyjnie jak co roku w Fałkowie odbył się Dzień Dziecka. Organizatorami pikniku były Szkoła Podstawowa w Fałkowie, oraz sołectwa Fałkowo, Leśniewo i Wierzyce. Tematem pikniku była Zielona Europa.


Na scenie prezentowały się poszczególne klasy ze Szkoły Podstawowej z Fałkowa z programami artystycznymi o tematyce europejskiej. Po występach dzieci na scenie pojawiła się grupa gitarowa która zaprezentowała utwory „Szukając szczęścia” oraz „Wszyscy Polacy to jedna rodzina”, a później na scenie pojawiła się wokalistka Edyta Czerniak która swym głosem zaczarowała całą publiczność.

Swoje występy miały też grupy Hip - Hop uczące się pod opieką Iwony Jackowskiej Skoro piknik to nie obyło się bez posiłków przygotowanych przez poszczególne klasy, a było w czym wybierać od chleba ze smalcem i ogórkiem, ciasta drożdżowe, gofry po tradycyjną grochówkę wojskową, była też loteria fantowa. Organizatorzy zadbali też o to aby każde dziecko będące na pikniku nie wyszło z niego głodne i tradycyjnie mogło skorzystać z darmowej bułki hot-dog oraz waty cukrowej w 7 smakach.

Dzieci mogły też korzystać z mnóstwa atrakcji przygotowanych przez organizatorów, były zamki dmuchane, paintball, plaża na której można było zamki z piasku budować, kącik plastyczny, animatorzy, klaun Szymon Joy który z balonów robił rewelacyjne figury, bańki mydlane, konkurencje sportowe przygotowane przez nauczycieli w-f, Stowarzyszenie Kasztelania Ostrowska. Można było też sobie zrobić zdjęcia na zabytkowych motorowerach wystawionych przez grupę zapaleńców z Fałkowa oraz na motorach bardziej wyczynowych wystawionych przez zespół WESOŁY.

Co pewien czas scenie pojawiał się sołtys Fałkowa Tomasz Stachowski wraz z Martą Kędzierską, radną gminy Łubowo którzy losowali nagrody. Na piknik zawitał gość specjalny wójt gminy Łubowo Andrzej Łozowski wraz z żoną którzy przywieźli dwa tablety do rozlosowania wśród dzieci. Losowane były też nagrody główne czyli wieża hi-fi oraz pobyt na koloniach letnich dla jednej pociechy.

Na zakończenie pikniku na scenie pojawił się zespół Fly&Fly z Poznania który muzyką rozrywkową zakończył piknik. Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim firmom i osobom które pomogły w organizacji pikniku. Podziękowania również dla OSP Łubowo oraz policjantów na motorach którzy czuwali nad bezpieczeństwem pikniku.

Za rok kolejny Dzień Dziecka i kolejny Piknik w Fałkowie.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.