http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Gala Cyberoskarów w Mieleszynie

Wyróżniony Gala Cyberoskarów w Mieleszynie

Policjanci z Gniezna i Kłecka uczestniczyli w uroczystej Gali Cyberoskarów w Mieleszynie. Było to wydarzenie podsumowujące szkolny konkurs zorganizowany przez nauczycieli Danutę Grembowską i Mateusza Skalskiego na film profilaktyczny na temat cyberprzemocy pod hasłem „Cyberbezpieczeństwo – moje i twoje zwycięstwo!”


Uroczysta gala odbyła się w Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Mieleszynie. Wcześniej został ogłoszony konkurs, który miał na celu zwiększenie świadomości o zagrożeniach płynących z internetu i przeciwdziałanie im. Uczestnicy mieli za zadanie zrealizować krótki, kilkuminutowy film, który w ciekawy, kreatywny sposób odnosiłby się do tematyki konkursu, w szczególności informował, jak bezpiecznie korzystać z internetu, przestrzegał przed skutkami niewłaściwego korzystania z tego źródła oraz gdzie można szukać pomocy.

Jury konkursowe po wnikliwym obejrzeniu filmów przyznało następujące nagrody:
- CYBEROSKAR W KATEGORII NAJLEPSZY FILM dla klasy 3b, w szczególności za głębokie i refleksyjne przesłanie filmu pt. „Cyberprzemoc oczami ofiary”, fachowe udźwiękowienie, adekwatny podkład muzyczny, płynną i spójną narrację, wspaniałe zdjęcia, montaż, reżyserię i grę aktorską.
- CYBEROSKAR ZA NAJLEPSZĄ ROLĘ ŻEŃSKĄ dla uczennicy klasy 3b Pauliny Narowskiej, w szczególności za ogromne zaangażowanie i oddanie w roli gamy uczuć, emocji i przeżyć ofiary cyberprzemocy.
- CYBEROSKAR ZA NAJLEPSZĄ ROLĘ MĘSKĄ dla ucznia klasy 2a Jacka Szymańskiego, w szczególności za wierne wcielenie się w rolę funkcjonariusza policji oraz użytą podczas odgrywania fachową terminologię.
- CYBEROSKAR - NAGRODA SPECJALNA:
- dla klasy 2a, w szczególności za uwzględnienie w treści filmu konsekwencji popełnionych czynów, w tym okazanie skruchy oraz za ogromne zaangażowanie większości uczniów w realizację filmu. Obsada filmu przygotowanego przez klasę 2a - podopiecznych Hanny Nowak to: Amelia Kozak, Oliwia Duszyńska, Wiktoria Brzeźniak, Anita Przybylińska, Agata Kopczyńska, Alicja Lewandowicz, Jacek Szymański, Mateusz Grzechowiak, Miłosz Jasiński, Maciej Kowalski, Bartosz Drabicki, Dominik Zdrojewski.
- dla klasy 2b, w szczególności za uwzględnienie w treści filmu pt. „Ku przestrodze” pozytywnego przesłania, a także za podjęcie wyzwania i zaangażowanie w realizację filmu. W filmie zrealizowanym przez klasę 2b (do ostatniej chwili dopingowaną przez wychowawczynię Elżbietę Zawal) wzięli udział: Roksana Pawęzka, Marta Pokorzyńska, Mateusz Domagalski, Łukasz Rachwalski, Dawid Dzikowski, Szymon Chudzyński.Do powstania tego wspaniałego filmu przyczynili się wychowankowie Magdaleny Wiertel: Paulina Narowska, Wiktoria Błażykowska, Dominika Macioszek, Agata Szymańska, Kaja Kaszuba, Marta Ostrowska, Justyna Arwońska, Wiktoria Kordek, Marcin Mazur, Bartłomiej Cichy.

Laureaci otrzymali dyplomy i atrakcyjne, a zarazem praktyczne nagrody z rąk Piotra Matysiaka,  dyrektora Gimnazjum oraz z rąk zaproszonych gości – przedstawicieli policji, którzy uświetnili Galę Cyberoskarów wygłoszeniem wykładu okolicznościowego na temat cyberprzemocy i bezpieczeństwa w sieci. Byli to specjaliści z Wydziału Prewencji KPP w Gnieźnie - sierż. sztab. Arkadiusz Wieczorek i asp. Krzysztof Socha oraz przedstawiciel policji z Kłecka – dzielnicowy st. asp. Rafał Staszak.

Nagrody i dyplomy ufundowała Gminna Komisja ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Mieleszynie. Na zakończenie profilaktycznego spotkania policjanci otrzymali gromkie brawa od gimnazjalistów oraz dyplomy – podziękowania za wsparcie w organizacji Cybergali i własnoręcznie wykonane przez młodzież upominki.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.