http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Śpiewająco o ekologii

W prawdziwie wiosennym nastroju w Dąbrówce Kościelnej odbył się IV Powiatowy Festiwal Piosenki Ekologicznej „Zielone Nuty”. Do malowniczo położonego „Rancza w Dolinie” przybyło 9 placówek z terenu powiatu gnieźnieńskiego, słupeckiego oraz wągrowieckiego.


Uroczystego otwarcia festiwalu dokonali organizatorzy: Beata Tarczyńska, starosta gnieźnieński oraz Adam Serwatka, burmistrz Miasta i Gminy Kłecko.  -Jestem przekonana, że podczas dzisiejszych występów wykonawcy zachęcą wszystkich do większej troski o otaczające nas środowisko i pobudzą do intensywniejszego działania na rzecz jego ochrony – podkreśla Beata Tarczyńska.  - Mam nadzieję, że dzisiejszy ekologiczny festiwal dostarczy Wam dużo uśmiechu i radości. Jest to również doskonała okazja do nawiązania serdecznych przyjaźni i wymiany doświadczeń artystycznych – dodaje B. Tarczyńska.

Wykonawców oceniało jury w składzie: Beata Tarczyńska, Starosta Gnieźnieński, Magdalena Musiałowicz, Dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Gnieźnie oraz Włodzimierz Jankowski – Prezes Koła Łowickiego nr 59 „Szarak” w Mieleszynie. Punkty przyznawano na podstawie: doboru repertuaru, poziomu warsztatu wykonawczego i interpretacji wokalno-scenicznej.
Po wnikliwych naradach komisja konkursowa nagrodziła eko-artystów w następujących kategoriach:

Najpiękniejsza piosenka o tematyce ekologicznej:
- Przedszkole Specjalne w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Kłecku „Duszki Leśne”
- Specjalny Ośrodek Szkolno–Wychowawczy nr 1 w Gnieźnie, „Eko – piosenka edukacyjna”
- Warsztat Terapii Zajęciowej w Gnieźnie „Pamiętajcie o ogrodach”

Ciekawa aranżacja wykonywanego utworu:
- Szkoła Podstawowa nr 14 w Specjalnym Ośrodku Szkolno–Wychowawczym nr 2 w Gnieźnie „Chodź, pomaluj mój świat”
- Specjalny Ośrodek Szkolno–Wychowawczy w Wągrowcu „Przyroda”

Wyjątkowy styl i poczucie rytmu:
- Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy w SOSW nr 2 w Gnieźnie „Planeta piękna kwiatów”
- Warsztat Terapii Zajęciowej w Kłecku „Szła dzieweczka do laseczka”

Ogólny wyraz artystyczny uczestników:
- Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kłecku „Jadą rowery”
- Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Słupcy „Pamiętajcie o ogrodach”

Uczestnicy z dużym zaangażowaniem przedstawili, przygotowany z wychowawcami, program artystyczny. Zaśpiewali bowiem piosenki pełne kwiatów, ogrodów i ekologii, ilustrowane ciekawymi strojami i tańcem.
Wśród zaproszonych gości festiwalu byli: Tadeusz Bąkowski – Wójt Gminy Kiszkowo, Paweł Jerzy Lubbe – pełniący obowiązki dyrektora Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu, dyrektorzy placówek biorących udział w festiwalu, przedstawiciele Nadleśnictwa Gniezno oraz Koła Łowieckiego nr 59 „Szarak” w Mieleszynie”. O szczegóły przebiegu imprezy dbał Przemysław Dębowski pełniący obowiązki Dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego w Kłecku.

Festiwal dofinansowany został ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu w ramach przedsięwzięcia pn. „Podnoszenie świadomości ekologicznej na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego poprzez konkursy i inne imprezy upowszechniające wiedzę ekologiczną i przyrodniczą”.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.