http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„...a w co wierzę? W Polskę wierzę”

Wyróżniony „...a w co wierzę? W Polskę wierzę”

W przeddzień obchodów Święta Niepodległości w świetlicy wiejskiej w Gębarzewie odbyło się patriotyczne spotkanie, podczas którego uczestnicy mogli wykonać własnoręcznie flagę Polski oraz kokardę narodową. Dla najmłodszych zostały przygotowane również kolorowanki z motywami listopadowego święta.


- Nasze sołectwo gościło również mieszkańców innych miejscowości, którzy czynnie włączyli się w obchody. Nasze patriotyczne spotkanie rozpoczęło się odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego oraz wysłuchaniem wierszy przedstawionych przez panią Cecylii Cieślik. Przy wspólnym stole i pysznych rogalach upieczonych przez sołtysa a ufundowanych przez Zespół Szkół Publicznych z Żydowa mile spędziliśmy czas. Najmłodszym uczestnikiem okazała się 16-miesięczna Hanah Skoniecka – mówi Tomasz Ryszczuk, sołtys Gębarzewo.

Sołtys, w imieniu własnym jak i pań z Rady Sołeckiej chciałby podziękować wszystkim osobom które wspomogły organizację spotkania: Młodzieżowej Radzie Miasta i Gminy Czerniejewo wraz z opiekunem Kingą Przybylską-Grajek, Cecylii Cieślik, radnej Miasta i Gminy Czerniejewo Halinie Frejda, sołtys sołectwa Nidom - Dorocie Ryszczuk, mieszkańcom Gębarzewa za liczne przybycie. Dziękuję bardzo również za słodycze dla dzieci ufundowane przez Urząd Miasta i Gminy Czerniejewo.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.