http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Anioły są wśród nas

Wyróżniony Anioły są wśród nas

Wernisaż i sprzedaż prac, warsztaty plastyczne, rozdanie „Aniołów WTZ” oraz muzyka i drobny poczęstunek. W taki sposób organizowano środki na organizację w Gnieźnie festiwalu dla podopiecznych warsztatów terapii zajęciowej. Festiwal odbędzie się w sierpniu, a jego gościem specjalnym będzie Mieczysław Szcześniak.


W piątkowe popołudnie w Centrum Kultury „Scena To Dziwna” w Gnieźnie odbyła się akcja pod hasłem „Przygarnij anioła”. To kolejna inicjatywa Stowarzyszenia „Razem”, które po raz kolejny pomaga w promowaniu niecodziennych prac stworzonych przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Gnieźnie. Tematem przewodnim wszystkich prac były anioły, które są w naszym życiu potrzebne, a przynajmniej tak uważają pomysłodawcy tego przedsięwzięcia.

To jest jeden ze sposobów na pozyskanie niezbędnych funduszy, które sfinansują organizację IV Wojewódzkiego Festiwalu „Warsztat Też Zaśpiewa”. - Anioły są wśród nas i my z takiego założenia wychodzimy. Każda z naszych dziesięciu pracowni przygotowała anioły, które mogą mieć różne oblicza i inny wygląd. Dziś w sprzedaży mamy tylko te anioły, jest ich ok. 1000 sztuk, ceny będą wielokrotnością liczby pięć, czyli 5, 10, 15, 20, 25 złotych. Są wystawione skarbonki, do których te pieniążki można wrzucać. Można rozmienić pieniądze, jeśli ktoś nie ma odliczonej kwoty. Uzyskane pieniądze przeznaczymy na organizację festiwalu – tłumaczy Kamilla Wesołowska-Czajka, kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej w Gnieźnie.

Całość wypełniły działania towarzyszące, m. in. warsztat dla dzieci „Stwórz Anioła”, gdzie dzieci miały okazję rozwinąć swoje umiejętności plastyczne. - To nie wszystko, bo oprócz tego jest jeszcze akcja pt. „Anioł ma różne oblicza” i to jest taki krótki recital z występami naszych podopiecznych. Oprócz tego mamy ankietę, bo chcielibyśmy usłyszeć od naszych odbiorców, przeczytać, czy ta akcja im się podoba – mówi Dominika Sochacka-Drzewiecka, instruktor w pracowni muzykologii w gnieźnieńskich WTZ. - Chcemy także podziękować sponsorom i wszystkim, którzy nas w jakikolwiek sposób wspierają. W ramach takiego podsumowania ostatnich pięciu lat wręczymy statuetki, które nazywają się Anioły WTZ – dodaje.

Wojewódzki Festiwal „Warsztat Też Zaśpiewa” zaplanowany został na 24 sierpnia i także odbędzie się w eSTeDe. - Do udziału w tym festiwalu zaprosiliśmy uczestników warsztatów terapii zajęciowych z całej Wielkopolski. Oni wzięli udział w przesłuchaniach, a my wybraliśmy dwunastu najlepszych finalistów – informuje K. Wesołowska-Czajka. Tyma razem wykonywane będą piosenki Mietka Szcześniaka. - Najpierw dostali zaproponowane przez nas utwory, potem przyjeżdżają do nas i biorą udział w warsztatach wokalnych, a tam wraz z zespołem instrumentalnym przygotowują się do tej gali głównej festiwalu – precyzuje D. Sochacka-Drzewiecka.

Mietek Szcześniak przyjedzie 24 sierpnia do Gniezna, zasiądzie w jury festiwalu, a następnie obiecał także krótki recital swojego repertuaru. - Przy tej okazji obchodzić będziemy jeszcze 20-lecia naszych warsztatów. Pragniemy jakoś pokazać tę nasza drogę, którą przebyliśmy przez ten czas. Zobrazujemy najciekawsze momenty z każdego roku w formie plakatów lub zdjęć, ale to jest jeszcze w fazie przygotowań – kończy dyrektorka WTZ w Gnieźnie.

Statuetki „Anioł WTZ” otrzymali: Bank Spółdzielczy w Gnieźnie, Czarny Hanna P.H.U. - Miaty, Hydroart Gaca s.c., Izotrans, Kukawa Halina, Paroc, PPZ Polski Przemysł Ziemniaczany, PSS Społem Gniezno, Servcom sp. z o.o., Spółdzielnia „Dozór”, Smokowski Edmund, Trepko sp. z o.o., Centrum Kultury "Scena To Dziwna" oraz dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gnieźnie – Elżbieta Pilarczyk i kierownik ds. ON w PCPR Gniezno – Hanna Łęga.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.