http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Trójka” najlepsza w Konkursie Marynistycznym!

Wyróżniony „Trójka” najlepsza w Konkursie Marynistycznym!

Szesnasta edycja Konkursu Marynistycznego o ORP „Gniezno” przeszła do historii. Udział w konkursie wzięły cztery gimnazja publiczne miasta Gniezna. W tym roku zwyciężył zespół z Gimnazjum nr 3. W nagrodę pojadą  do Świnoujścia i poznają jak wygląda ORP „Gniezno”. Wszyscy pozostali  uczestnicy rywalizacji otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz okoliczne nagrody rzeczowe i puchary.


Szesnasty Konkurs Marynistyczny o ORP Gniezno odbył się tradycyjnie w gnieźnieńskim Gimnazjum nr 4. Do rywalizacji przystąpiły cztery zespoły z publicznych szkół gimnazjalnych miasta Gniezna. Pytania przygotowane zostały przez dowódcę i załogę z ORP „Gniezno”. Tegoroczna rywalizacja była na wysokim poziomie o czym świadczy poprawne rozwiązanie trudnego zadania nawigacyjnego. Były też jak zwykle pytania teoretyczne ze znajomości ORP „Gniezno” i tematyki morskiej. Ciekawa, zwłaszcza dla widzów była konkurencja wiązana marynarskich węzłów.

Ostatecznie rywalizację wygrała drużyna z Gimnazjum nr 3. Miejsce drugie przypadło zespołowi z Gimnazjum nr 1, a trzecie gospodarzom z Gimnazjum nr 4. Zwycięski zespół w nagrodę pojedzie do Świnoujścia.

Wszyscy zwycięzcy otrzymali puchary i nagrody rzeczowe, które wręczali Tomasz Budasz,  prezydent Gniezna oraz Michał Glejzer, przewodniczący Rady Miasta oraz dowódca ORP „Gniezno” - kmdr ppor. Piotr Śliwiński. Zmaganiom konkursowym przyglądała się matka chrzestna ORP „Gniezno” - Halina Ostrzycka.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.