http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Takiego pokazu mody w Gnieźnie jeszcze nie było!

Wyróżniony Takiego pokazu mody w Gnieźnie jeszcze nie było!

Kilkanaście modelek, w rolach których wystąpiły studentki Gnieźnieńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku prezentowało dziś na wybiegu kolekcję ubrań dla kobiet 50+. Pokaz zdecydowanie uznać trzeba za udany, o czym świadczy duża frekwencja na widowni oraz żywa reakcja na kolejne prezentacje.


W ramach obchodów 10-lecia Gnieźnieńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zorganizowany został w Gnieźnie tym razem pokaz mody dla pań 50+, w którym wzięły udział seniorki biorące udział w zajęciach tego klubu. - Organizując ten pokaz chciałyśmy pokazać, że panie w wieku dojrzałym mogą również ładnie wyglądać. Panie w tym wieku często zadają sobie pytanie, jak kobieta dojrzała powinna się ubierać i jak powinna wyglądać. Przy doborze ubioru liczy się zawsze zmysłowość, elegancja, zdrowy umysł. Także w tym wieku niekoniecznie trzeba pilnie przestrzegać mody, ale przede wszystkim mieć szacunek do własnego ciała – mówi  Maria Podstawska, organizatorka pokazu mody dla pań 50+ i członek zarządu GUTW.

Zorganizowany w auli I Liceum Ogólnokształcącego pokaz mody okazał się strzałem w dziesiątkę, bo zarówno same uczestniczki wyglądały na wyjątkowo szczęśliwe, a zaskoczona widownia  żywo reagowała na kolejne prezentacje. - To jest coś, co chyba można nazwać spełnieniem marzeń z czasów młodości, bo przecież każda kobieta marzyła kiedyś w młodości o karierze aktorki lub modelki właśnie – zwierza się jedna z pań, która brała udział w środowym pokazie. - Duże podziękowania należą się naszym paniom studentkom występujących w rolach modelek, bez których udziału ten pokaz nie mógłby się odbyć – dodaje M. Podstawska. W ubieraniu modelek i przygotowaniu całego pokazu pomogły dwie gnieźnieńskie firmy: sklep „Oda” pani Wiesławy Tomczak i Salon Mody „Adriano” pana Olgierda Koniecznego.

- Były pewnie jakieś bariery, które każdy indywidualnie musiał pokonać, ale pomagałyśmy sobie wzajemnie. Chodziłyśmy razem na przymiarki do sklepów i odczuwałam, że wszystkim zależy, aby ten pokaz się odbył i cała impreza była udana – tłumaczy M. Podstawska,  emerytowana nauczycielka przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4, która oprócz zorganizowania całego pokazu mody, także w nim wystąpiła. - Panie modelki ubrane są w te rzeczy, które aktualnie znajdują się w sklepach. Ponieważ panie chodzą nie tylko na imprezy, ale na co dzień też trzeba się ładnie ubrać i ładnie wyglądać, a więc prezentujemy stroje na różne okazje, na różną pogodę. Będą to suknie wizytowe, sukienki, garsonki, płaszcze i kurteczki. To jest nasz pierwszy tak duży pokaz, ale myślę, że nie ostatni – podsumowuje.

Wszystkich gości, licznie zgromadzonych na widowni przywitała Danuta Wiśniewska, prezes Gnieźnieńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W swoim krótkim wystąpieniu przypomniała, że podobny pokaz mody był już organizowany trzy lata temu z dużo mniejszym rozmachem. Przekonywała także w lekko żartobliwym tonie, że kobiety 50+ nie są stare, tylko dojrzałe i doświadczone, a to jest ich największym atutem.

 

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.