http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Eko-Walentynki w Mieleszynie podsumowane

Wyróżniony Eko-Walentynki w Mieleszynie podsumowane

Mimo, że od Walentynek minęło już nieco ponad tydzień czasu, to zawsze chętnie wracamy do tego dnia. Szczególnie, jeśli w Dniu Zakochanych zorganizowane jest coś, co ma służyć innym. I coś takiego zorganizowano w Szkole Podstawowej w Mieleszynie – a chodziło o zbiórkę baterii. Dzisiaj możemy podsumować tę zbiórkę.


W tegorocznej akcji Eko-Walentynki, której w Mieleszynie – jak i w innych miejscach w naszym powiecie – chodziło o zaszczepienia u lokalnej społeczności myślenia o naszym środowisku i o tym, co jemu zagraża. Same baterie są źródłem wielu zanieczyszczeń, a my już to środowisko dosyć obciążyliśmy, teraz musimy o nie bardzo dbać i powiem więcej, mamy taki obowiązek, bo tych odpadów trafiających na wysypisko musi być coraz mniej.
Akcja zbierania baterii w Mieleszynie zakończyła się sukcesem. - W Szkole Podstawowej w Mieleszynie 15 lutego odbyły się Eko-Walentynki. Celem akcji była zbiórka baterii. Łącznie pozbieraliśmy około 4 tysiące sztuk. Każdy kto przyniósł baterie otrzymał słodki upominek - informuje organizatorki akcji.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.