http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Polonia semper fidelis” – Polska zawsze wierna”

Wyróżniony „Polonia semper fidelis” – Polska zawsze wierna”

Pod takim hasłem przebiegał  IV Charytatywny Bal Niepodległości w Niechanowie. W pomieszczeniach niechanowskiego pałacu w wyjątkowy sposób obchodzono 97. rocznicę Odzyskania Niepodległości. Pałac Rodziny Żółtowskich tego dnia wyjątkowo tętnił życiem a powiewające flagi biało-czerwone, pochodnie, oświetlenie i kotyliony zrobiły ogromne wrażenie na przybywających gościach.


Słowami wiersza Wiesławy Szymborskiej „Nic dwa razy się nie zdarza” dyrektor Zespołu Szkół, Elżbieta Rzepecka -Roszak rozpoczęła uroczystość, a Grażyna Kozanecka pomysłodawczyni i przewodnicząca Stowarzyszenia Rodziców Ziemi Niechanowskiej powitała gości słowami: - To właśnie tutaj w Niechanowie z oddolnej inicjatywy narodził się pomysł, by poprzez Bal Niepodległościowy przywoływać historię w sposób radosny ale i doniosły.  Bale te mają  już swoją tradycję, rangę a nade wszystko skupiają ludzi o szlachetnym sercu, bo to właśnie dzięki Państwa dobroci  możemy wspomóc  kolejną potrzebującą osobę. IV Bal  jest zwieńczeniem wyjątkowego 2015 roku, roku, w którym  my Polacy udowodniliśmy, że jesteśmy wierni wartościom, zasadom, że potrafimy stanąć w obronie  rodziny, nienarodzonych oraz  krzyża a słowa Bóg, Honor i Ojczyzna nie są nam obojętne i wiele dla nas znaczą. Oby słowa „Polonia semper fidelis – Polska zawsze wierna”  towarzyszyły nam nie tylko w trudnych sytuacjach ale by były dewizą do przyszłości.

Pamięcią G. Kozanecka przywołała I Bal Niepodległości, który przyczynił się do ufundowania popiersia i tablicy św. Jana Pawła II: - Jest to miejsce gdzie nasze dzieci, młodzież,  jak i dorośli mogą się spotykać  podczas ważniejszych uroczystości, by czcić wielkiego Polaka.

Oficjalnego otwarcia połączonego z wzniesieniem toastu dokonał wójt gminy Eugeniusz Zamiar oraz Arkadiusz Gaca, kierownik Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP.  Wśród przybyłych gości był również obecny Robert Gaweł - senator RP oraz mama śp. Sebastiana Kaszaka, która dziękowała za ubiegłoroczną pomoc, mimo iż nie udało się uratować syna.
    
Młodzież z niechanowskiego gimnazjum pod kierownictwem Justyny Meissner-Rogacz zatańczyła w pięknej horografii Poloneza. Podczas balu odbył się również koncert Duetu Espresso w składzie: Adrianna Działak-Patrzek i Sebastian Patrzek, który został nagrodzony owacjami na stojąco.

Podczas uroczystości została przeprowadzona licytacja, upominku przekazanego przez Kancelarię Prezydenta Andrzeja Dudy  na szczytny cel, jakim była pomoc przewlekle choremu Filipowi z Łubowa.

Oprawę muzyczną zapewniła orkiestra Alex Brat Band z Poznania,  wyśmienite menu przygotowała Elżbieta Piątek z kawiarni „Marylka” a dekoracje wnętrz pałacu Ewa Kaczmarek z osobami ze Stowarzyszenia RZN. Organizatorzy w sposób szczególny dziękują sponsorom oraz tym, którzy przyczynili się do organizacji.


Fot. nadesłane przez organizatorów balu

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.