http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Marcowe „Bajkopomagajki”

Wyróżniony Marcowe „Bajkopomagajki”

Z myślą o zorganizowaniu wsparcia dla rodzin czytelniczego Klubu dla Dzieci i Rodziców „Bajkopomagajki” wyszli jego organizatorzy. Uczestnicy marcowego spotkania chłonęli pozostające nie do przecenienia rady, jak wspomagać proces wzajemnego zrozumienia i budowania dobrych relacji z dziećmi. Bowiem ze wsparciem i pomysłami by ułatwić codzienne życie i wygospodarować w nim więcej czasu na wspólne, kreatywne zajęcia pojawił się gość specjalny Anna Bentyn - doradca metodyczny pedagogów i wychowawców świetlic gnieźnieńskich oraz mediator.


Było zatem o spójności, kompatybilności z wyznawanymi wartościami, o warunkach do współpracy, skutecznej komunikacji, a także o tym, jak sprawić, by w miejsce bezradności pojawiły się inne, bardziej pożądane uczucia. Pojawiły się wskazówki wychowawcze, inspiracje do tego, by skutecznie zniwelować przyziemne trudności. Była mowa o stawianiu granic i wielu innych wychowawczych wyzwaniach.

BAZA Centrum Edukacji Kreatywnej zarażała pomysłami na zabawy z użyciem bum bum rurek angażując wszystkich obecnych, a Agnieszka Ziebarth zachęcała do wypożyczania książek z działu bajki pomagajki, jak i zapoznała dzieci z pogodną opowieścią „Nie lubię łaskotek”. Akcentowała, że każde dziecko ma prawo do obrony i uzyskania pomocy w sytuacjach dla siebie niekomfortowych.

Były nagrody, zabawy z kubeczkami, zadanie na kolejne spotkanie i ulotki z poradami jak zarządzać czasem offline by ten stał się atrakcyjny dla całej rodziny. Kolejne spotkanie w Filii nr 9 Biblioteki Publicznej zaplanowano na 1 kwietnia.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.