http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Turystyka, zabawa i warsztaty

Wyróżniony Turystyka, zabawa i warsztaty

Wiadomo, że dzieci mają wiele potrzeb: aktywności ruchowej, zabawy, przebywania w grupie rówieśniczej  zdobywania wiedzy oraz nowych  (nie zawsze bezpiecznych) doświadczeń. O zaspokojenie tychże właśnie potrzeb dbała przez jedenaście  dni pobytu w górach kadra Miejskich Świetlic Socjoterapeutycznych, która pod koniec wakacji powróciła z intensywnego wypoczynku.  


Po raz kolejny wykwalifikowana kadra świetlic zorganizowała dla młodzieży wyjazd w Sudety, do miejscowości Duszniki Zdrój. Od 20 do 30 sierpnia  wychowawcy: Katarzyna Wiśniewska-Mazur, Sandra Buczkowska, terapeutka – Dorota Perlik, wolontariusze: Agnieszka, Adam i Sławomir  oraz Kierownik Zofia Komosińska dbali, by dzieciom nie zabrakło niezapomnianych wrażeń. Czas wypełniły im więc: zjazd suchym torem saneczkowym w Polanicy Zdroju, zwiedzanie  Kudowy Zdroju, przejście przez Szczeliniec Wielki,  pobyt i zwiedzenie podziemnego miasta Osówka, gdzie dzieci usłyszały legendę o tzw.: „złotym pociągu”, oraz  całodzienna wycieczka do czeskiego „Skalnego Miasta”.

Natomiast w trzecim  dniu pobytu wszyscy uczestnicy mieli okazję aktywnie wziąć udział w obchodach piętnastolecia dolnośląskiego biatlonu na Jamrozowej Polanie oraz zapoznać się ze sławami olimpijskimi tego sportu.

Dzieci również brały udział w wycieczkach po pobliskich górach i bawiły się doskonale podczas organizowania różnego rodzaju obrzędów kolonijnych i dyskotek. Doskonaliły także sprawność fizyczną podczas gry w siatkówkę, tenis stołowy i nordic walking .

Najważniejszą jednak częścią wakacyjnego obozu były czterodniowe zajęcia profilaktyczne przeprowadzone przez specjalistę aż z dalekiego Krakowa - Sławomira Orzechowskiego, pedagoga, magistra nauk o rodzinie, absolwenta Katedry Obronności Akademii Pedagogicznej w Krakowie, absolwenta Krakowskiej Szkoły Wyższej im. Frycza – Modrzewskiego w Krakowie, trenera, profilaktyka i edukatora, byłego funkcjonariusza SM Kraków, twórcę programów szkoleniowych i profilaktycznych , który przeprowadził z młodzieżą warsztaty pod nazwą: „Śmiercionośne dopalacze, przemoc oraz prawo w praktyce”. Młodzi ludzie brali również udział scenkach sytuacyjnych. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem młodych ludzi na których w dzisiejszych czasach czyha wiele niebezpieczeństw związanych zarówno z niewłaściwym towarzystwem, alkoholem, ale również dopalaczami i innymi używkami.

Wyjazd sfinansowano dzięki Miejskiemu Programowi Profilaktyki Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii Urzędu Miejskiego w Gnieźnie, oraz USKS Rodzice – Dzieciom.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.