http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Rodzinnie w bibliotece, czyli Klub Książki dla Dzieci i Rodziców

Wyróżniony Rodzinnie w bibliotece, czyli Klub Książki dla Dzieci i Rodziców

Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna może cieszyć się z kolejnej kapitalnej inicjatywy. Właśnie wystartował Klub Książki dla Dzieci i Rodziców „Bajkopomagajki”. Głównym celem projektu jest popularyzowanie literatury dziecięcej, utrwalanie nawyku czytania dzieciom przez rodziców i czytanie książek przez dzieci.


Klub ma być przyjazną przestrzenią, która pozwoli na wspólne spędzenie czasu dziecka i rodzica, w ciekawy, kreatywny sposób, czerpiąc inspirację z literatury. Taka forma stanowi doskonałą inwestycję w bliskie relacje z ukochaną pociechą. Klub adresowany jest dla dzieci wczesnoszkolnych i ich opiekunów.

Na popołudniowym spotkaniu pojawiła się spora grupa rodziców i ich pociech. Wspólnie spędzili ten czas poznając się i bawiąc. Tematem przewodnim były dziecięce emocje. W ich rozumieniu pomaga na przykład literatura. Zaprezentowana książka Rocio Bonilli „Jakiego koloru są buziaki?” była doskonałym wprowadzeniem w tematykę pozytywnych i negatywnych emocji. A ich zrozumienie to klucz do utrzymania ciepłych i rodzinnych relacji.

Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna dodaje do swojej oferty wspaniałe miejsce, gdzie książki i bliscy mogą wzajemnie oddziaływać na siebie budując szczęśliwe więzi i zdobywając wiedzę o sobie. Parterem inicjatywy jest BAZA Centrum Edukacji Kreatywnej.

Na kolejne spotkanie zapraszamy już w środę, 4 grudnia o godz. 17.00. Pobawimy się wraz z królową nauk pod hasłem „Matematyczne Mikołajki”.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.