http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Uczniowie z Rogowa uczcili Święto Niepodległości

Wyróżniony Uczniowie z Rogowa uczcili Święto Niepodległości

W Szkole Podstawowej w Rogowie odbył się uroczysty apel z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Tegoroczne obchody jednego z najważniejszych świąt państwowych w naszym kraju przebiegały nieco inaczej niż zwykle, ponieważ wszyscy uczniowie czynnie w nim uczestniczyli.


Apel rozpoczął się odśpiewaniem przez członków społeczności szkolnej zgromadzonych w Hali Widowiskowo-Sportowej „Mazurka Dąbrowskiego”. Tym samym nasza placówka dołączyła do akcji  ogłoszonej przez MEN „Szkoła do hymnu” będącej kontynuacją ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”.  

Potem śpiewano wraz z chórem uczniowskim „Rotę” oraz znane i popularne pieśni i piosenki żołnierskie: „Marsz Pierwszej Brygady”, „Maszerują strzelcy”, „Przybyli ułani”, „Rozkwitały pąki białych róż”. Wspólne koncertowanie uatrakcyjniła zbiorowa recytacja znanych wierszy, m.in. „Katechizm polskiego dziecka” Wł. Bełzy. W czasie apelu uczniowie obejrzeli również dwa filmy o tematyce patriotycznej: „Odrodzenie” i „Animowana historia Polski”.

Nowa formuła obchodów Święta Niepodległości zintegrowała  społeczność szkolną i przypadła do gustu zarówno uczniom, jak i nauczycielom.

Apel przygotowali uczniowie klasy VId  i VIIa pod kierunkiem nauczycieli: I. Plucińskiej, G. Spochacz. Prezentacja multimedialna - J. Marosz,  dekoracje: A. Kasprzak, A. Sytek i M. Warda.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.