http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Wakacje z literaturą w Niechanowie

Wyróżniony Wakacje z literaturą w Niechanowie

Od 18 lat, w drugim miesiącu letniego wypoczynku, Gminny Ośrodek Kultury w Niechanowie organizuje wakacyjne spotkania z literaturą w ramach akcji  „Cała Polska czyta dzieciom”. W tym roku dzieci zapoznały się z twórczością francuskiego pisarza i lotnika - Antoina de Saint-Exupery - autora filozoficznej baśni dla dzieci i młodzieży „Mały Książę”.


Oprócz literatury młodym uczestnikom letnich spotkań przygotowano bardzo ciekawą ofertę kulturalno-rozrywkową: warsztaty plastyczne i muzyczne, a także fitness pod kierunkiem instruktorów działających przy GOK, również zabawy integracyjne, gry na świeżym powietrzu, kino letnie, zabawy w basenie krytym i odkrytym, zwiedzanie okolic, a także konkursy: plastyczny, muzyczny i recytatorski, a także wiele innych ciekawych atrakcji. Zajęcia dla 30 uczestników w wieku od 8 do 13 lat odbyły się od 5 do 13 sierpnia.

Wyjątkowym dniem dla kolonistów było spotkanie ze strażakami OSP w Niechanowie, którzy zaznajomili młodzież ze swoją służbą, umundurowaniem, z przestrzeganiem bezpieczeństwa w razie pożaru, czy wypadku. Dzieci zwiedziły remizę, Muzeum OSP w Niechanowie, dowiedziały się wiele ciekawych rzeczy na temat funkcjonowania niechanowskiej  Ochotniczej Straży Pożarnej.

Uwieńczeniem wakacyjnych spotkań była impreza dyskotekowa, połączona z rewią taneczną, tańcem na gazecie i konkurencjami sportowymi. Na pożegnanie GOK-owskich spotkań wszyscy uczestnicy otrzymali przybory szkolne i słodkie upominki.

Organizator serdecznie dziękuje za dofinansowanie wakacyjnych spotkań: wójtowi Szymonowi Robaszkiewiczowi, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, a także Kawiarni „Marylka” pani Elżbiecie Piątek za smakowite posiłki.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.