http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„ABC pod Żaglami” już za nami…

Wyróżniony „ABC pod Żaglami” już za nami…

Członkowie stowarzyszenia zorganizowali kolejne spotkanie pod hasłem „ABC pod Żaglami”. Było to już drugie i zarazem ostatnie spotkanie przedstawione zgodne z założonym projektem. Spotkanie odbyło się nad Jeziorem Popielewskim w Trzemesznie.


Uczestnikom spotkania przed wejściem na pokłady jachtów przedstawione zostały zasady bezpieczeństwa podczas przebywania na wodzie, jak właściwie stosować środki asekuracyjne i ratunkowe podczas rejsów żaglówkami. Podczas realizowania spotkania dopisywały nam bardzo dobre warunki pogodowe (wiatr 4 w skali Beauforta), które potęgowały wyśmienite wrażenia podczas żeglowania.

Nasze spotkanie tradycyjnie zakończyło się ogniskiem i wspólnym pieczeniem kiełbasek podczas których wspólnie integrowaliśmy się i wspominaliśmy niesamowite przygody podczas rejsów żaglówkami. Członkowie Stowarzyszenia bardzo dziękują osobom zainteresowanym za uczestnictwo w projekcie, odwagi podczas rejsów i stworzenia żeglarskiej atmosfery.

W sezonie żeglarskim 2019 roku członkowie Stowarzyszenia pod Żaglami zorganizowali nad jeziorem Popielewskim w Trzemesznie dwa spotkania dla mieszkańców gminy Trzemeszno z cyklu projektu  „ABC pod Żaglami”. Jak co roku spotkania cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu nad wodą podczas rejsów żaglówkami. Łącznie w dwóch projektach ABC wzięło udział około 50 osób, które zapoznały się z podstawowymi zasadami żeglowania na jachtach i zasadami bezpieczeństwa nad wodą, na wodzie i w wodzie.

Projekt polegał m.in. na przedstawieniu uczestnikom spotkania jak w sposób praktyczny uprawiać żeglarstwo i turystykę aktywną z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa pod opieką wykwalifikowanych osób, które posiadają patent żeglarza jachtowego. W czasie rejsów po jeziorze uczestnicy mieli okazję zapoznać się z podstawowymi informacjami z zakresu: meteorologii, locji, ratownictwa wodnego, budowy jachtów, jak bezpiecznie wsiadać i wysiadać z jachtu żaglowego, nauki i doskonalenia podstawowych manewrów podczas rejsów na wodzie, dostępnego sprzętu ratowniczego – prawidłowe założenie i wykorzystanie środków ratowniczych oraz prac bosmańskich.

Członkowie Stowarzyszenia pod Żaglami bardzo dziękują wszystkim uczestnikom spotkań za aktywne jego uczestnictwo i stworzenie wyśmienitej atmosfery oraz zapraszają na kolejne realizowane projekty.

Projekt współfinansowany był ze środków budżetu gminy Trzemeszno.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.