http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„ABC pod Żaglami”

Wyróżniony „ABC pod Żaglami”

Za nami pierwsze spotkanie z cyklu „ABC pod Żaglami”. Tym razem naszymi uczestnikami była jedna z najmłodszych grup, która kiedykolwiek nas odwiedziła, a mianowicie grupa przedszkolna „Misie” z Przedszkola nr 1 im. „Chatka Puchatka” w Trzemesznie.


Najmłodszym uczestnikom zostały przedstawione zasady bezpiecznej zabawy w wodzie i na wodzie oraz podstawy żeglowania przez doświadczonych sterników naszego stowarzyszenia. Zaskoczyła nas duża świadomość naszych gości nt. bezpieczeństwa w wodzie i na wodzie, dzięki czemu rejsy po jeziorze Popielewskim i zabawy na brzegu naszej przystani przebiegły bezpiecznie i w bardzo miłej atmosferze. Najmłodsi uczestnicy spotkania bardzo szybko nauczyli się powitania żeglarskiego A HOJ, które prawdopodobnie w piątkowe przedpołudnie usłyszeli mieszkańcy Popielewa i Lubinia.

Dodatkowo grupa przedszkolna wraz z wychowawczyniami przedszkola przygotowały przedstawienie związane z ekologią, co bardzo spodobało się członkom stowarzyszenia, którzy również przy każdej okazji przypominają o nie zaśmiecaniu m.in. akwenów wodnych i ekologicznym spędzaniu wolnego czasu nad wodą.

Także nasi milusińscy w podziękowaniu za prelekcję i rejsy jachtami żaglowymi wręczyli sternikom drobne upominki – za co z góry dziękujemy. Nasze wspaniałe spotkanie zakończyło wspólnym ogniskiem, pieczeniem kiełbasek i wspominaniem wspólnym pobytem na wodzie.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.