http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Rogowo: zdali egzamin na kartę rowerową

57 uczniów klas czwartych ze Szkoły Podstawowej w Rogowie przystąpiło do egzaminu teoretycznego na kartę rowerową. Egzamin zdawali również uczniowie klas V, którzy w zeszłym roku z przyczyn losowych nie mogli w nim uczestniczyć.


Kandydaci na pełnoprawnych rowerzystów musieli wykazać się bardzo dobrą znajomością przepisów ruchu drogowego obowiązujących pieszych i rowerzystów, zasad przejazdu przez skrzyżowania i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Nad prawidłowym przebiegiem egzaminu teoretycznego czuwała komisja w składzie: Anna Pańczak, Hanna Wicińska – Andrejczak i Danuta Kinga Bykowska.
    
12 czerwca uczniowie, którzy otrzymali pozytywny wynik testu, przystąpili do egzaminu praktycznego, który odbywał się  na terenie miasteczka ruchu drogowego stworzonego dla naszych uczniów przed halą widowiskowo-sportową w Rogowie. W części praktycznej uczniowie musieli wykazać się techniką sprawnej jazdy na rowerze obejmującą jazdę po łukach, wykonywanie manewrów, sygnalizowanie zmiany kierunku jazdy, przejazd przez przeszkody oraz hamowanie i zatrzymywanie pojazdu w określonym miejscu.

Nad bezpiecznym i sprawnym przeprowadzeniem egzaminu praktycznego czuwała komisja egzaminacyjna w składzie: Karolina Felkel, Maciej Michalczak, Łukasz Chojnacki oraz  odpowiedzialna za przygotowanie uczniów  do egzaminu i przeprowadzenie obydwu jego części Danuta Kinga Bykowska.

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy szerokiej oraz bezpiecznej drogi, natomiast pozostałym  powodzenia za rok!

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.