http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Turniej Marynistyczny. Najlepsza „Jedynka”!

Wyróżniony Turniej Marynistyczny. Najlepsza „Jedynka”!

Dziewiętnasta edycja konkursu marynistycznego o ORP Gniezno przeszła do historii. Udział w konkursie wzięły szkoły podstawowe miasta Gniezna. W tym roku zwyciężył zespół z gnieźnieńskiej „Jedynki”. W nagrodę pojadą  do Świnoujścia, a tam miedzy innymi poznają jak wygląda ORP Gniezno. Uczestnicy rywalizacji otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz okoliczne nagrody rzeczowe i puchary.


Dziewiętnasty  Konkurs Marynistyczny o ORP Gniezno odbył się w gnieźnieńskiej Szkole Podstawowej nr 10. Do rywalizacji finałowej przystąpiły w tym roku trzy szkoły podstawowe miasta Gniezna. Pytania przygotowane zostały przez dowódcę i załogę z ORP Gniezno. Tradycyjnie ciekawą , zwłaszcza  była konkurencja wiązana marynarskich węzłów.

Ostatecznie rywalizację wygrała drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1. Miejsce drugie przypadło Szkole Podstawowej  nr 10, a trzecie „piątce”. Zwycięski zespół, w nagrodę pojedzie do Świnoujścia.

Wszyscy zwycięzcy otrzymali puchary i nagrody rzeczowe, które wręczali zastępca prezydenta Gniezna Michał Powałowski oraz dyrektor  Szkoły Podstawowej nr 10  Robert Andrzejewski. Nad poprawnością przebiegu finału czuwał Ryszard Biniecki – pasjonat marynistyki, były nauczyciel geografii w Gimnazjum nr 1.

Składy zespołów:
Szkoła Podstawowa nr 1: Inga Kaniasty, Wiktoria Szarzyńska, Maciej Gorzelany, opiekun: Ewelina Kozłowska
Szkoła Podstawowa nr 10: Ola Karpińska, Amelia Janicka, Szymon Kłodowski, opiekun: Maciej Maciejewski
Szkołą Podstawowa nr 5: Estera Lewandowska, Oliwia Kamińska, Mateusz Posłuszny, opiekun: Łukasz Lewandowski.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.