http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Z piosenką piękniej żyć”

Wyróżniony „Z piosenką piękniej żyć”

Kilkudziesięciu wykonawców z sześciu zespołów wokalnych wystąpiło podczas VII Przeglądu Twórczości Zespołów Śpiewaczych w niechanowskim ośrodku kultury, którego organizatorem był GOK oraz zespół „Róża”.


Doroczny przegląd adresowany jest  do seniorów, którzy pragną zaprezentować swoje umiejętności artystyczne, impreza nie ma charakteru konkursu, ma  natomiast na celu integrację środowisk seniorów i jest znakomitą okazją do spotkań, wspólnej zabawy, i wymiany doświadczeń.

W wiosennym przeglądzie zaprezentowały się następujące zespoły: „Retro” z Gniezna, którego założycielem jest Alina Jóźwiak, a  pieczę nad nim sprawuje Bartosz Szczeszek,  Witkowo reprezentował  zespół „My Młodzi” działający od 2003 r. pod dyrygenturą  Katarzyny Wieczorek  oraz „Kapela Odjazdowa” pod opieką Michała Bocheńskiego.

Po raz pierwszy w niechanowskim przeglądzie wziął udział zespół śpiewaczy „Odrodzenie” ze Słupcy, który ćwiczy pod opieką muzyka Roberta Ludowicza. Uczestnicy spotkania mieli również okazję wysłuchać koncertu wrzesińskich „Wrzosów” pod opieką Zbigniewa Pawłowskiego, nie zabrakło także gospodarzy spotkania, niechanowskiej „Róży”, której akompaniuje Jan Rumianowski.

Każdy z zespołów wykonał krótki, 20-minutowy koncert w rytmach biesiadnych, poprzez  rozrywkowe, jak „Kolorowe jarmarki” w wykonaniu „Kapeli Odjazdowej”, aż po piękną polską „Pieśń wieczorną” Stanisława Moniuszki w wykonaniu gnieźnieńskiego „Retro” .

Uwieńczeniem uroczystości było wręczenie wszystkim zespołom biorącym  udział w przeglądzie statuetek oraz pamiątkowych podziękowań z życzeniami wszelkiej pomyślności i sukcesów w dalszej działalności artystycznej oraz pomyślności w życiu osobistym.

Na zakończenie spotkania Gminny Ośrodek Kultury oraz zespół „Róża” zaprosił wszystkich uczestników na smaczny poczęstunek.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.