http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Mój świat się zaczął dziś”

Wyróżniony „Mój świat się zaczął dziś”

Dzisiaj w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie, w ramach Królewskiego Salonu Sztuki wystawiony został spektakl muzyczny pt. „Mój świat się  zaczął dziś”.


Fundacja Przestrzeń działa od niespełna trzech lat. Realizuje warsztaty i organizuje wydarzenia związane z rozwojem artystycznym dzieci i młodzieży. Efektem wielomiesięcznej pracy, jakiej podjęła się Fundacja w ramach projektu „Każdy cień myśli gorącej” dzięki dofinansowaniu ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego, jest spektakl taneczny. 20 młodych utalentowanych osób, pod kierunkiem Joanny Szymczak-Imbierowicz i Dominiki Sochackiej-Drzewieckiej, przygotowało przedstawienie pn. „Mój świat się zaczął dziś”.

W ramach warsztatów została przygotowana choreografia do polskiej muzyki z lat 20-tych i 30-tych ubiegłego stulecia. Spektakl składa się także z występu młodych piosenkarzy. I właśnie dzisiaj, w ramach Królewskiego Salonu Sztuki, przedstawili oni aranżacje utworów, wśród których pojawiły się między innymi znane „Już nigdy" Jerzego Petersburskiego i Andrzeja Własta.

Spektakl miał swoją premierę w lutym tego roku w Dolinie Pojednania. Młodzi artyści wystąpili gościnnie także podczas uroczystości 100-lecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Dzisiaj ich występ wypełnił salę po brzegi salę widowiskową MOK.

Fot. W. Biront

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.