Logo
Wydrukuj tę stronę

Pierwszy spływ kajakowy po jeziorze Popielewskim na trasie Lubiń - Popielewo - Trzemeszno

Wyróżniony Pierwszy spływ kajakowy po jeziorze Popielewskim na trasie Lubiń - Popielewo - Trzemeszno

Za nami pierwszy z „Cyklu czterech spływów kajakowych po jeziorach Ostrowickim, Popielewskim, Szydłowieckim i Kamienieckim na terenie gminy Trzemeszno”.


Wyjazd grupy nastąpił o godz. 9.00 z Trzemeszna z placu Kosmowskiego do Lubinia, gdzie na świetnie zagospodarowanej plaży zwodowaliśmy kajaki. Po przeprowadzeniu przez instruktorów instruktażu i szkolenia dotyczącego bezpieczeństwa na wodzie oraz omówieniu regulaminu spływu, dobrano obsady kajakowe.

Po krótkiej rozgrzewce wyruszyliśmy wzdłuż rozwiniętej linii brzegowej jeziora Popielewskiego. Kierując się z północnego zachodu na południowy wschód, dotarliśmy do brzegu na wysokości miejscowości Cytrynowo. Po krótkim odpoczynku i skromnym posiłku, obraliśmy kurs na Bystrzycę przy wzmagającym wietrze i fali na wodzie.

Obserwując przyrodę oraz zachowanie się lustra wody i fali dotarliśmy do Bystrzycy. Ostatnim etapem naszej wyprawy to odcinek, który kończył się w Trzemesznie na „Rybakówce” gdzie czekało na nas ognisko z kiełbaskami i napojami. Około godziny 15.00 zakończyliśmy spływ, zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia, podziękowaliśmy wszystkim uczestnikom i zdrowo umęczeni  wioślarskim wysiłkiem wróciliśmy do swoich domu.

Spływ był dofinansowany przez Urząd Miasta w Trzemesznie w ramach projektu dla rozwoju sportu.

Informacjelokalne.pl