http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Rogowo najlepsze w konkursie „Wiedzy o samorządzie terytorialnym”!

Wyróżniony Rogowo najlepsze w konkursie „Wiedzy o samorządzie terytorialnym”!

W Starostwie Powiatowym w Żninie odbył się wczoraj XX finał powiatowego konkursu „Wiedzy o samorządzie terytorialnym”, w którym I miejsce zajęła reprezentacja Szkoły Podstawowej w Rogowie w składzie: Maja Masiarek, Wiktoria Krysztofiak i Eryk Konowalski. Dodatkowo w klasyfikacji indywidualnej Wiktoria Krysztofiak zdobyła II miejsce.


Finał poprzedzony był eliminacjami na szczeblu gminnym z udziałem uczniów ze szkół w Rogowie, Gościeszynie i Mięcierzynie, którzy zmagali się z testem zawierającym 30 pytań na temat: ustaw samorządowych, historii regionu, zabytków i zasłużonych mieszkańców. Najwięcej punktów uzyskali z niego uczniowie naszej szkoły: Wiktoria Krysztofiak (I miejsce),  Maja Masiarek (II miejsce) i Eryk Konowalski (III miejsce), którzy równie dobrze spisali się podczas wspomnianego już finału konkursu.
         
Tym razem  trojgu przedstawicielom naszej szkoły przyszło się zmierzyć z reprezentacjami pięciu innych gmin tworzących powiat żniński, najpierw drużynowo, a następnie indywidualnie. Zadanie grupowe polegało na rozwiązaniu testu składającego się z 20 pytań oraz przedstawieniu prezentacji multimedialnej pt.: „Przebieg Powstania Wielkopolskiego w latach 1918-1919 ze szczególnym uwzględnieniem terenu obecnego powiatu żnińskiego”. Natomiast indywidualnie uczniowie poza rozwiązaniem zadań testowych brali udział w rundzie 3 pytań od komisji. Tym razem musieli wykazać się szeroką wiedzą na temat m.in. ustaw samorządowych, konstytucji czy atrakcji związanych z powiatem żnińskim. Taką wiedzę bez wątpienia udowodnili Majka, Wiktoria i Eryk, którzy okazali się bezkonkurencyjni. Serdecznie gratulujemy naszej Wspaniałej Trójce zwycięstwa i życzymy wielu następnych sukcesów!
    
Wręczenie pucharów i nagród nastąpi 29 kwietnia podczas sesji Rady Powiatu, a w nagrodę drużyny reprezentujące poszczególne gminy wyjadą pod koniec maja na wycieczkę do Warszawy, gdzie zwiedzą m.in. Sejm i spotkają się z posłem. Uczniów do konkursu przygotował Daniel Trzeciak.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.