http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Z Witkowa do Warszawy

Wyróżniony Z Witkowa do Warszawy

Ochotnicza Straż Pożarna w Witkowie zorganizowała wycieczkę do Warszawy grupy dla 50 mieszkańców gminy Witkowo i Niechanowo.


Turyści swoje pierwsze kroki w Warszawie pokierowali w stronę budynków sejmowych. W gmachu Sejmu spotkali się z posłem Tadeuszem Tomaszewskim, który przygotował pogadankę we Wszechnicy Sejmowej, opowiadając o działalności posłów i senatorów, procesie stanowienia prawa oraz aktualnie toczących się debat sejmowych.

Po rozmowie poseł Tomaszewski oprowadził grupę po korytarzach sejmowych, pokazując i omawiając funkcjonowanie klubów poselskich. Udało się również zwiedzić  budynek Senatu oraz gabinet Wicemarszałka Sejmu Jerzego Wenderlicha. Następnie po ponad godzinnym przysłuchiwaniu się obradom posłów zwiedzający udali się do Łazienek Królewskich, gdzie w cieniu zabytków można było się schować przed piekącym słońcem.

Kolejne kroki powiodły na Stadion Narodowy. Tam wróciły siły, zwłaszcza najmłodszej grupie, która biegała po tarasie widokowym i podziwiała wielkość kompleksu. Po obejrzeniu Stadionu zwiedzający udali się na Krakowskie Przedmieście. Tam mieli okazję obejrzeć z bliska budynek Pałacu Prezydenckiego ze  zmianą warty przy Pałacu oraz pozostałe zabytki znajdujące się na Rynku oraz w pobliżu Zamku Królewskiego.

Po obiedzie i lodach grupa udała się pod Grób Nieznanego Żołnierza oraz do Ogrodu Saskiego, gdzie zakończyło się zwiedzanie stolicy. Pomimo afrykańskich upałów i wycieńczenia zwiedzający powrócili do domów zadowoleni.

Opiekunami grupy byli: Magdalena Szuba, dyrektor Biura Posła Tadeusza Tomaszewskiego  oraz Tomasz Kuliński, komendant Gminny Związku OSP RP w Witkowie.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.