http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Gnieźnieńska Karta Seniora” ma już 5 lat!

Wyróżniony „Gnieźnieńska Karta Seniora” ma już 5 lat!

56 podmiotów z Gniezna i powiatu gnieźnieńskiego, jak również sanatoria oraz ośrodki wypoczynkowe m.in. z Ustronia, Jastrzębiej Góry, Krakowa i Muszyny to aktualni partnerzy programu „Gnieźnieńska Karta Seniora”, który od 2014 r. funkcjonuje na terenie powiatu gnieźnieńskiego. Do tej pory z programu korzysta ponad 7 tys. uczestników. Dzisiaj w Starostwie Powiatowym dokonano podsumowania pięciu lat funkcjonowania programu.


- W 2014 r., jeszcze jako senator wyszedłem z inicjatywą, przy wsparciu Starostwa Powiatowego, uchwalenia Gnieźnieńskiej Karty Seniora. Stało się tak na podstawie uchwały Rady Powiatu Gnieźnieńskiego z 30 stycznia 2014 roku. Dzisiaj mamy 56 różnego rodzaju podmiotów, które oferują seniorom, poprzez promocje czy upusty, wszelkiego rodzaju usługi czy produkty – mówi starosta Piotr Gruszczyński. - Na dzisiaj tych kart zostało wydanych prawie 7 tysięcy, to jest wynik którego się nie spodziewałem w momencie startu tego projektu – podkreśla.

Dalej starosta poinformował, że z okazji jubileuszu pięciolecia funkcjonowania Programu już w niedzielę, 24 lutego w godz. 16.00-22.00 odbędzie się zabawa taneczna dla seniorów w klubie Vehikuł Czasu na os. Jagiellońskim. Posiadacze karty seniora i osoba towarzysząca otrzymają 50% rabatu na wejście. - Warto dodać, że imprezy dla seniorów w klubie VC odbywają się od początku funkcjonowania Programu, w ostatnią niedzielę miesiąca od 16.00 do 22.00 – zaznacza P. Gruszczyński.

Podczas dzisiejszej konferencji poinformowano również, że w wybranych punktach gastronomicznych Gniezna, uruchomiona została ponadto kolejna inicjatywa dedykowana seniorom - „Kawa za 2 zł”. Z tym pomysłem wyszedł Tomasz Dzionek, radny miasta Gniezna. - Jako jako radny zaproponowałem poszerzenie oferty Gnieźnieńskiej Karty Seniora inicjatywą „Kawa za 2 zł”. Taki program funkcjonuje już w wielu miastach w Polsce.  W ramach tego programu, posiadacze karty seniora będą mogli zakupić kawę za 2 zł, którą otrzymać można od wtorku do piątku w kawiarni Misz-Masz (ul. Rynek 5) w godzinach 10.00 – 12.00, w restauracji Hotelu Adalbertus (ul. Tumska 7a) – od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 – 12.00 oraz w restauracji Hotelu W Starej Kamienicy (ul. 3 Maja 13) od poniedziałku do piątku w godzinach 11.00 – 13.00 – wyjaśnia T. Dzionek.

Jak wspomniał starosta, obecnie z Karty korzysta blisko 7 tysięcy seniorów. Ale cały czas można się po tę Kartę zgłosić. - Aby otrzymać Kartę wystarczy po ukończeniu 60. roku życia wypełnić wniosek o wydanie Gnieźnieńskiej Karty Seniora oraz dostarczyć go do Starostwa Powiatowego w Gnieźnie. Wniosek dostępny jest bezpośrednio w wydziale lub na stronie www.powiat-gniezno.pl w zakładce „Polecamy” - informuje Maciej Szczepański, dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Gnieźnie.

O Kartę mogą się starać zarówno mieszkańcy Gniezna, jak i gmin powiatu gnieźnieńskiego.

Władze starostwa apelują do wszystkich chętnych podmiotów gospodarczych świadczących wszelkie usługi czy produkty, a chcących zaangażować się w ten projekt, o zgłaszanie się do Starostwa Powiatowego. - Cały czas jesteśmy zainteresowani poszerzeniem listy podmiotów, które będą oferować nowe propozycje dla seniorów – zachęca P. Gruszczyński.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.