http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Tradycyjny koncert kolęd w SP 12

Wyróżniony Tradycyjny koncert kolęd w SP 12

Już od kilkunastu lat miłośnicy dobrej  muzyki, amatorzy polskiej poezji i wielbiciele bożonarodzeniowych zwyczajów spotykają się w styczniowe popołudnie w auli Szkoły Podstawowej nr 12 w Gnieźnie, aby podczas wspaniałego koncertu przywołać magię minionych świąt. Inicjatorką tej cyklicznej imprezy, a także  autorką oryginalnego scenariusza  jest nauczycielka muzyki – Lidia Duda-Machińska.


Przybyli na spotkanie widzowie wsłuchiwali się w  niecodzienne aranżacje kolęd i pastorałek. I tak wybrzmiały: „Magia świąt”, „Wigilia dla wędrowca”, „W żłobie leży”,  „Święta to niespodzianek czas”, „Północ już była”, „Jadą kolędnicy”, „Gore gwiazda Jezusowi”, „Pastorałka od serca do ucha” czy „Cicha noc” – śpiewana w języku niemieckim, rosyjskim i polskim. Szkolnemu zespołowi wokalnemu tradycyjnie towarzyszyła amatorska grupa „Presto”, czyli śpiewające nauczycielki: Lidia Duda-Machińska, Renata Andrychowicz, Elżbieta Bartnicka-Karasiewicz, Renata Bednarz, Danuta Beling, Magdalena Jurke (intendentka) i Krystyna Piątek. Na scenie pojawiły się także niezwykle uzdolnione solistki: Hanna Kwaśniewska,  Michalina Sikorska i Emilia Klaś.

Po utworach świątecznych przyszedł czas na piosenki karnawałowe: „Tango Milonga” i „Mam tę moc”.

O świąteczną scenę zadbała plastyczka Iwona Kaczmarek, wykonując piękną, puchatą choinkę. Nad stroną techniczną imprezy czuwała Anna Bartkowiak –nauczycielka wychowania fizycznego.  

Na koncert przybyli uczniowie, ich rodzice i dziadkowie, pracownicy szkoły, emerytoani nauczyciele. Na zakończenie dyrektor szkoły Zbigniew Sypniewski podziękował  wykonawcom za wspaniałe przeżycia i życzył wszystkim obecnym powodzenia w nowym roku. Ostatnim punktem programu było wspólne odśpiewanie kolędy „Tryumfy Króla Niebieskiego”.

Fot. Rafał Jurke

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.