http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Bożonarodzeniowy kiermasz w Rogowie

Wyróżniony Bożonarodzeniowy kiermasz w Rogowie

W szkole w Rogowie odbył się dwudniowy kiermasz świąteczny, którego inicjatorkami i organizatorkami były p. A. Straube i A. Kasprzak. W głównym holu,  na specjalnie przygotowanych stoiskach uczniowie szkoły podstawowej wystawili wykonane własnoręcznie lub z pomocą swoich rodziców i wychowawców, rozmaite produkty. Czego wśród nich nie było!


Począwszy od słodyczy w postaci smakowicie wyglądających pierników i innych ciastek,  poprzez ozdoby choinkowe, świeczki, stroiki, kartki świąteczne, na przetworach, takich jak np.: powidła czy syrop cytrynowo-imbirowy, skończywszy. Ponadto można było też zaopatrzyć się w artykuły papiernicze lub książki, które wystawiły na swoim stoisku świetlica i biblioteka szkolna.

Kiermasz wzbudził ogromne zainteresowanie zarówno wśród uczniów, nauczycieli, jak i rodziców, którzy chętnie kupowali, zwłaszcza pomysłowe i oryginalne ozdoby wykonane z najróżniejszych materiałów, np.: sowy z szyszek czy aniołki z brzozy.  Ze względu na to, że już pierwszego dnia udało się sprzedać wiele prac i niektóre stoiska świeciły pustkami, uczniowie postanowili przygotować na piątek dodatkowe produkty zgodnie z życzeniem swoich „klientów”.
 
Jarmark świąteczny pokazał, że istnieje zapotrzebowanie na tego rodzaju przedsięwzięcia, dlatego pojawił się pomysł wprowadzenia go tradycji szkoły, a także zorganizowania kiermaszu wielkanocnego.

Pieniądze uzyskane ze sprzedaży uczniowie przeznaczą na wystrój swoich klas.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.