http://informacjelokalne.pl/images/banners/baner01a.jpg

Międzypokoleniowe spotkania ze sztuką

W każdą środę, zapraszamy do Centrum Kultury im. Krzysztofa Szkudlarka w Witkowie na międzypokoleniowe spotkania ze sztuką. Warsztaty malarstwa, rysunku i rzeźby to czas na wyrażanie siebie, rozwijanie swoich pasji i zainteresowań oraz pogłębianie swojej wrażliwości estetycznej. Organizatorem inicjatywy jest Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Witkowie.

Masz 50-69 lat? Zrobiłaś już mammografię?

Niespełna  39 proc. uprawionych Polek zgłosiło się w tym roku na badania mammograficzne w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi nadzorowanego przez Ministerstwo Zdrowia. Waga i znaczenie Programu dla zdrowia i życia Polek jest nie do przecenienia. Kobiety w wieku 50 – 69 lat są bowiem najbardziej narażone na ryzyko zachorowania.

Zapraszamy do udziału w Festiwalu Kolęd i Pastorałek

Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie zapraszamy do udziału w 24. edycji największego festiwalu kolęd w Polsce. Pierwszy etap Festiwalu czyli przesłuchania eliminacyjne odbędą się od 2 do 27 grudnia 2017 r. w blisko 40 ośrodkach w Polsce, na Ukrainie i Białorusi. W gnieźnieńskim MOK-u przesłuchania odbędą się 16 grudnia. Finał Festiwalu zaplanowano w Będzinie w dniach 11-14 stycznia 2018. Zgłoszenia przyjmowane są do 27 listopada.

Etykiety

„Ojczyzno, Tobie Hołd!” - Święto Niepodległości w gminie Mieleszyn

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w gminie Mieleszyn rozpoczęły się mszą świętą w kościele parafialnym w Łopiennie. Po eucharystii w miejscowej świetlicy wiejskiej odbył się program artystyczny przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej w Łopiennie. Na finał odbył się koncert Orkiestry Dętej z Mieściska.

Łubowo świętowało odzyskanie niepodległości!

Jak we wszystkich miejscowościach naszego powiatu, także w Łubowie odbywały się dzisiaj uroczystości związane z 99. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Obchody odbyły się w Domu Kultury w Łubowie, gdzie licznie zebrani mieszkańcy gminy Łubowo, na czele z wójtem Andrzejem Łozowskim, obejrzeli montaż słowno-muzyczny przygotowany przez Szkołę Podstawową w Owieczkach pod kierunkiem dyrektora Sebastiana Patrzek. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Subskrybuj to źródło RSS