http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Senioralia już w niedzielę!

Być może właśnie to jest okazja do wyjścia z domu, by nieco na przekór rozpoczynającej się jesieni, osoby senioralne, którym przypisuje się często tę porę roku do ich wieku, wyszły naprzeciw wciąż czekającym na nich propozycjom. Już w najbliższą niedzielę, od godz. 11.00 w Gnieźnie będą odbywały się Miejskie Senioralia. Impreza będzie trwała od rana do wieczora.

Bransoletki i rejestratory dla 30 seniorów z Gniezna

Już wkrótce ruszy system teleopieki dla seniorów, który pozwoli monitorować stan zdrowia osób starszych, samotnych i schorowanych, które narażone są na brak pomocy w razie utraty przytomności. Pilotażowy program zostanie w całości sfinansowany przez władze miejskie i potrwa do końca tego roku, a jak się sprawdzi, to być może zostanie nim objętych więcej gnieźnian.

„Wspólnie pielęgnować pamięć o bohaterstwie naszych przodków”

17 września 1939 roku doszło do napaści zbrojnej wojsk Związku Radzieckiego na Polskę. Nasze terytorium tego dnia zajęło o poranku ok. cztery tysiące czołgów, 1.800 samolotów i prawie dwa miliony żołnierzy. Na taki atak Polacy nie byli w stanie dopowiedzieć i jedynie przeciwstawili sowieckiej nawałnicy ok. 300 tysięcy żołnierzy. O rocznicy tych wydarzeń pamiętano w Gnieźnie, gdzie najpierw została odprawiona msza święta w kościele garnizonowym, a następnie ulicami miasta przeszedł marsz pamięci, po czym złożono wiązanki kwiatów pod pomnikiem w Parku Miejskim im. gen Andersa.

Etykiety

To będzie sezon pełen sztuk prapremierowych

Teatr Fredry w Gnieźnie otworzy nowy sezon za tydzień, 20 i 21 września od premiery sztuki pt. „Z czuba albo #być jak Zlatan Ibrahimović” i przypomnieniem spektaklu pt. „Poskromienie Złośnicy” według powieści Williama Shakespeare’a. Na koniec sezonu zostanie przygotowany ponadto spektakl muzyczny poświęcony Freddiemu Mercury’emu.

„Książki z marzeniami”

Ósmego września przypada  ogólnopolski „Dzień Marzyciela”, dzień tych wszystkich, którzy mają jakiekolwiek marzenia i niespełnione życzenia, czyli chyba wszystkich nas. O snuciu marzeń mawiamy: patrzeć na świat przez różowe okulary, bujać w obłokach, myśleć o niebieskich migdałach, budować domki z kart.

Etykiety

„Wakacje ze Skrzydłami” przeszły do historii

Zadowolone i uśmiechnięte buzie dzieciaków, tak w wielkim skrócie można podsumować dwutygodniowy turnus półkolonijny zorganizowany przez Gnieźnieńskie Stowarzyszenie Wolontariuszy „Skrzydła”, w dniach 20 – 31 sierpnia w placówce Miejskich Świetlic Socjoterapeutycznych przy ul. Wrzesińskiej, dla 25-osobowej grupy dzieci z terenu miasta Gniezna.

MOK powraca po wakacjach! Z nowościami!

Miejski Ośrodek Kultury prowadzi już zapisy na zajęcia w nowym 65. sezonie kulturalnym, który rozpocznie się lada moment. Jak zapewniają pracownicy tej placówki, dla każdego znajdzie się jakaś ciekawa propozycja. W ofercie jest kilka nowości.

Etykiety
Subskrybuj to źródło RSS