http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Jarmark Świąteczny ruszył w Gnieźnie!

Wyróżniony Jarmark Świąteczny ruszył w Gnieźnie!

Jeszcze moment a zapłonie choinka na gnieźnieńskim Rynku. Na szczęście tylko symbolicznie. Jednak już teraz ruszyła sprzedaż na Jarmarku Świątecznym. Kupić możemy tu niemal wszystko co na święta potrzebne w polskim domu.


Począwszy od tradycyjnego chleba przez stroiki do swojskiego mięsiwa i kiełbas. Możemy znaleźć między innymi panią Reginę, która reprezentuje firmę rodzinna z Puszczy Mariańskiej o wdzięcznej nazwie Babcia Regina. – Wszystko co tu sprzedajemy to tradycyjne wyroby z Mazowsza, kiełbasa wędzona jest naturalnym dymem, nie stosujemy chemii. Czyste dobre mięso – mówi pani Regina Tkaczyk.

Na pytanie, a którą z wędlin lubi pani najbardziej po zastanowieniu odpowiada: – Tak dla mnie to wiejska z czosnkiem jest najlepsza, ale każdy ma swój smak - pointuje i wraca do pracy.

Trudno sobie wyobrazić święta bez odrobiny miodu choćby w piernikach. Pszczelarstwo na jarmarku reprezentują Maciej Smaruj z ojcem. - Trudno faktycznie wyobrazić sobie święta bez miodu. Poza tym to też produkt bardzo przydatny zwłaszcza w zimie. Jeśli jednak chodzi o sam jarmark świąteczny w Gnieźnie to dobra inicjatywa. Ożywia miasto, buduje świąteczny klimat a nam daje możliwość rozmowy z klientami – powiedział nam Maciej Smaruj.

Prezenty i ozdoby możemy kupić też na stoiskach różnych organizacji i instytucji pomocowych, takich jak WTZ Razem czy Punkt Przedszkolny „Gniazdko” pracujący między innymi z dziećmi autystycznymi. Wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie gnieźnieński Rynek będzie już żył świętami.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.