http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Przedszkole nr 5 nagrodzone przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego! Jako jedyne w Wielkopolsce!

Wyróżniony Przedszkole nr 5 nagrodzone przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego! Jako jedyne w Wielkopolsce!

Międzynarodowy Kongres Ochrony Środowiska ENVICON Environment jest  największym i najbardziej rozpoznawalnym wydarzeniem dotyczącym tej dziedziny w Polsce. Przedszkole nr 5 „Mali Przyrodnicy” z Gniezna, jako jedyna placówka edukacyjna w województwie wielkopolskim, została laureatem nagrody w Konkursie o Puchar Recyclingu „Aktywni w Wielkopolsce” za szereg różnorodnych, ciekawych i atrakcyjnych dla najmłodszych działań proekologicznych dzięki którym rosną nowe ekologicznie wyedukowane pokolenia.


Międzynarodowy Kongres Ochrony Środowiska ENVICON Environment od lat gromadzi ekspertów z branży, przedstawicieli biznesu, firm komunalnych działających w tym obszarze czy organizacje branżowe. Silnie reprezentowani są także przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej oraz naukowcy. Kongresowi towarzyszy także wspaniała, uroczysta gala, podczas której są ogłaszane wyniki kilku środowiskowych konkursów m.in. Puchar Recyklingu.

Konkurs o Puchar Recyklingu to jedyne w Polsce przedsięwzięcie, które w kompleksowy sposób ocenia selektywną zbiórkę odpadów i działania edukacyjne w zakresie recyklingu. Nagrodzone zostają podmioty za najbardziej efektywny system selektywnej zbiórki odpadów, promocję nowych rozwiązań w zakresie odbioru, zbiórki, odzysku i przygotowania do recyklingu odpadów oraz oceniana jest edukacja ekologiczna wśród uczestników z województwa wielkopolskiego. Konkurs o Puchar Recyklingu organizowany jest w trzech kategoriach: Gmina Recyklingu, Edukacja Recyklingu i Lider Recyklingu.

Do tegorocznej edycji konkursu zgłosiła się rekordowa liczba 153 podmiotów! A Przedszkole nr 5 „Mali Przyrodnicy” z Gniezna zostało jako jedyna placówka edukacyjna w województwie laureatem nagrody w Konkursie o Puchar Recyclingu „Aktywni w Wielkopolsce” za szereg różnorodnych, ciekawych i atrakcyjnych dla najmłodszych działań proekologicznych dzięki którym rosną nowe ekologicznie wyedukowane pokolenia.

- W przedszkolu wszyscy nauczyciele podejmują wiele najprzeróżniejszych działań, które wpływają na właściwą edukację ekologiczną dzieci, bo przecież stare polskie przysłowie mówi, że „czy skorupka za młodu nasiąknie tym…”, więc każdego dnia dzieci w naszym przedszkolu aktywnie działają, aby sprzyjać naszej ziemi, a co za tym idzie wraz z codziennym działaniem zdobywają i utrwalają wiedzę, aby żyć  w zgodzie z naturą. Nauczyciele systematycznie szerzą wiedzę na temat metod i efektywnych systemów selektywnej zbiórki odpadów, promują przedsięwzięcia recyklingowe oraz działania zmierzające do ograniczenia ilości odpadów - mówi Mariola Olejniczak, dyrektor przedszkola.

Przedszkole zdobyło piękny puchar oraz nagrodę finansową!

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli m.in. Ministerstwo Środowiska i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.