http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Młodzież posprzątała las

Wyróżniony Młodzież posprzątała las

„Akcja - segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej”, pod takim hasłem w powiecie gnieźnieńskim odbył się Ogólnopolski Dzień Sprzątania Świata. Na miejsce tegorocznej akcji, z udziałem młodzieży z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Witkowie, wybrano Leśnictwo Stary Dwór.


 - Celem akcji „Sprzątania świata” jest budowanie świadomości ekologicznej oraz inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska – tłumaczy Magdalena Musiałowicz, dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Gnieźnie. - Od 2010 roku w ramach przedsięwzięcia udało się zebrać 22,5 tony odpadów. Tylko w tym roku, waga zebranych śmieci to około 1,5 tony. Tradycyjnie w akcję włączyło się również Nadleśnictwo Gniezno, które zapewniło worki i rękawice oraz wskazało obszar sprzątania – dodaje M. Musiałowicz.

Akcja „Sprzątania świata” organizowana jest przez Starostwo Powiatowe w Gnieźnie we współpracy z Nadleśnictwem Gniezno, w ramach kampanii dofinansowanej ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu pn. „Środowisko ponad wszystko - konkursy i inne imprezy upowszechniające wiedzę ekologiczną i przyrodniczą na terenie powiatu gnieźnieńskiego”.

- Za nami kolejne przedsięwzięcie realizowane przez Powiat Gnieźnieński, którego ideą jest praktyczna edukacja młodzieży na rzecz zrównoważonego rozwoju oraz promocja i kreowanie postaw przyjaznych środowisku – powiedział podczas podsumowania akcji Marcin Makohoński, dyrektor Wydziału Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji Starostwa Powiatowego w Gnieźnie. - Szczególnie istotnym elementem bieżącej edycji wydarzenia jest promowanie świadomej i racjonalnej gospodarki odpadami, którą rozpoczyna proces ich selektywnej zbiórki. Należy bowiem pamiętać, iż przedmioty zazwyczaj traktowane jako śmieci są w rzeczywistości surowcami, nadającymi się do ponownego wykorzystania – wskazuje M. Makohoński.

Ostatnio zmienianyśroda, 03 październik 2018 16:07

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.