http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Grupa Odnowy Wsi z Łagiewnik Kościelnych laureatem konkursu Aktywna Wielkopolska Wieś!

Wyróżniony Grupa Odnowy Wsi z Łagiewnik Kościelnych laureatem konkursu Aktywna Wielkopolska Wieś!

W miejscowości Brudzew w powiecie tureckim w minioną sobotę, 29 września odbyło się spotkanie Grup Odnowy Wsi z powiatów konińskiego, kolskiego, tureckiego, słupeckiego, wrzesińskiego i gnieźnieńskiego uczestniczących w samorządowym programie „Wielkopolska Odnowa Wsi 2013-2020".


Głównym punktem spotkania było podsumowanie programu oraz wręczenie dyplomów i nagród laureatom II edycji konkursu Aktywna Wielkopolska Wieś. W gronie dziesięciu laureatów z tego subregionu znalazła się Grupa Odnowy Wsi z Łagiewnik Kościelnych. W jej imieniu z rąk Wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego Krzysztofa Grabowskiego oraz radnej sejmiku Anny Majdy dyplom laureata oraz nagrodę pieniężną w wysokości 3 tys. zł odebrał sołtys Łagiewnik Kościelnych Pan Zbigniew Wołczyk, któremu towarzyszyli członkowie Grupy Odnowy Wsi, Zastępca Wójta Radosław Występski oraz Gminny Koordynator Programu WOW Leszek Czubaszek.

Po części oficjalnej uczestnicy spotkania obejrzeli występy zespołu folklorystycznego „Brudzewiacy” i wysłuchali piosenek Anny German i Anny Jantar w brawurowym wykonaniu Katarzyny Zawady.

Sołectwo Łagiewniki Kościelne zostało docenione za aktywność, a zwłaszcza za udział w programie „Wielkopolska Odnowa Wsi” i konkursie „Pięknieje Wielkopolska Wieś”, w którym od trzech lat z powodzeniem aplikuje o środki na rewitalizację stawu z wyspą realizując projekt „Odnawiamy Kipę lodową wyspę na stawie w Łagiewnikach Kościelnych”.

Fot. L. Czubaszek
Ostatnio zmienianyponiedziałek, 01 październik 2018 17:53

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.