http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Charzewo z nową świetlicą! Kolejna inwestycja w gminie Kiszkowo ukończona!

Wyróżniony Charzewo z nową świetlicą! Kolejna inwestycja w gminie Kiszkowo ukończona!

W sobotę, 29 września 2018 r. o godz. 16.00, nastąpi oficjalne otwarcie nowej świetlicy wiejskiej w Charzewie. Przedsięwzięcie polegało na rozbudowie świetlicy wiejskiej w Charzewie i stworzenie Centrum Integracji Mieszkańców. Obiekt ten pozwoli mieszkańcom i radzie sołeckiej na zwiększenie swojej aktywności, a także stworzy miejsce gdzie będą mogły być organizowane różne imprezy integracyjne, spotkania wiejskie oraz mety rajdów rowerowych aktywizujących nie tylko mieszkańców Charzewa.


Poprzez wykonane zadania, zwiększyła się powierzchnia budynku: z 41,7 m2 na 148,3m2. Powierzchnia użytkowa wynosi obecnie 123,4m2, natomiast kubatura 817m3.

Budynek Centrum został wykonany z dbałością o środowisko naturalne. Zastosowano w nim ogrzewanie na biomasę (drewno, brykiety ze słomy, pelety) oraz wykonano izolację termiczną budynku.

Wykonawcą zadania był Zakład Budowlany GRINBUD Jarosław Sierzchuła z Gniezna.

Kwota umowy: 370 tys. zł brutto
Kwota dofinansowania: 85 575,00 zł

Zadnie objęte jest dofinansowaniem w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Charzewo posiada walory kulturowe i turystyczne. W bezpośrednim sąsiedztwie Centrum znajduje się zabytkowy dwór z 1905 r. otoczony starym parkiem, w którym rosną największe na terenie gminy Kiszkowo egzemplarze platana klonolistnego i miłorzębu dwuklapowego. Przez Charzewo przebiegają także różne szlaki turystyczne. Jednym z nich jest szlak rowerowy prowadzący z Obszaru Natura 2000 Dolina Małej Wełny pod Kiszkowem do Lednickiego Parku Krajobrazowego. Drugi szlak ma rangę międzynarodową i jest wielkopolskim fragmentem Drogi Św. Jakuba biegnącej z Gniezna przez Wielkopolski Park Etnograficzny, Charzewo i dalej do Poznania.
Ostatnio zmienianyniedziela, 23 wrzesień 2018 23:16

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.