http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Znamy Starostów Dożynek Powiatowo-Gminnych!

Wyróżniony Znamy Starostów Dożynek Powiatowo-Gminnych!

Sylwia Domagalska ze Świątnik Wielkich w gminie Mieleszyn oraz Mariusz Staszak ze Strzyżewa Smykowego w gminie Gniezno przyjęli nominacje na starostów Dożynek Powiatowo-Gminnych, które 2 września odbędą się w Piekarach.


Beata Tarczyńska, starosta gnieźnieński, Włodzimierz Leman, wójt gminy Gniezno oraz Jerzy Berlik, wicestarosta gnieźnieński i Janusz Kamiński, wójt gminy Mieleszyn osobiście pogratulowali nowo wybranym starostom przyjęcia dostojnej funkcji gospodarzy Święta Plonów.

Starościna tegorocznych Dożynek Sylwia Domagalska, wraz z mężem Zbigniewem prowadzi nowoczesne gospodarstwo rolne o powierzchni 47 hektarów, specjalizujące się w produkcji roślinnej i zwierzęcej. Podobnie ukierunkowane jest również 115 hektarowe gospodarstwo starosty dożynkowego Mariusza Staszaka. W gospodarstwie hoduje się przede wszystkim bydło mleczne i opasowe, uprawiana jest kukurydza, buraki cukrowe oraz ziemniaki, a także zboża jare i ozime.

Jak zapowiadają organizatorzy, w programie tegorocznych Dożynek nie zabraknie tradycyjnego obrzędu chleba oraz wielu atrakcji dla osób w każdym wieku. Całość rolniczego święta zainauguruje przemarsz barwnego korowodu po którym odprawiona zostanie polowa msza święta.

Ostatnio zmienianyczwartek, 09 sierpień 2018 18:08

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.