http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Starostowie Dożynek Gminnych w Kiszkowie znani!

Wyróżniony Starostowie Dożynek Gminnych w Kiszkowie znani!

Wójt Tadeusz Bąkowski i sołtys wsi Berkowo Adam Musielak wręczyli wczoraj zaproszenia Starostom „Dożynek 2018” w Kiszkowie, którymi będą pani Aleksandra Mikołajczak z Berkowa i Kazimierz Nowicki z Głębokiego.


Starościna Aleksandra Mikołajczak
Wraz z mężem pracuje na gospodarstwie rolnym o powierzchni 33 ha. Prowadzą produkcję roślinno-zwierzęcą. Specjalizują się w chowie bydła mlecznego, posiadają bowiem 17 krów dojnych. Jest matką 11 dzieci.

Starosta Kazimierz Nowicki
Pan Kazimierz Nowicki wraz z żoną i dziećmi prowadzi gospodarstwo rolne o powierzchni 18 ha. Zajmuje się produkcją roślinną. Posiada trzech synów.

Dożynki to czas podziękowań dla rolników za ich ciężką prace, jest to również doskonała okazja do świętowania i wspólnej zabawy.

Tegoroczne świętowanie zacznie się od mszy św. w Sławnie, po której w Kiszkowie nastąpią uroczystości obrzędowe. Starostowie Dożynek przekażą bochen chleba Gospodarzom i rozpocznie się obrzęd święta plonów w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Żeńcy Wielkopolscy”.

Druga część Dożynek ma charakter pikniku rodzinnego, połączonego z szeregiem imprez towarzyszących i konkursów. Publiczność będzie mogła wziąć udział w koncertach, odwiedzić stoiska małej gastronomii czy stoisk handlowych.

Wieczorem na dużej scenie wystąpi Łukasz Geska, a po jego koncercie odbędzie się zabawa taneczna, którą tradycyjnie już poprowadzi DJ Śniadanko.

Tegorocznymi organizatorami Dożynek są: Gmina Kiszkowo i Sołectwo Berkowo.

DOŻYNKI GMINNE KISZKOWO 2018 – sobota, 25 sierpnia

PROGRAM DOŻYNEK
15.00 - Uroczysta msza święta w kościele p.w. św. Mikołaja w Sławnie
16.30 - Uroczystości obrzędowe święta plonów z udziałem Zespołu Pieśni i Tańca „Żeńcy Wielkopolscy” /boisko w Kiszkowie/

DOŻYNKOWE MUZYKOWANIE
18.00 - Koncert Orkiestry Dętej z Gniezna pod kier. Marcina Makohońskiego
              Koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Żeńcy Wielkopolscy” pod kier. Rafała Rosolskiego
18.30 - Występ Krzysztofa Koniarka
20.00 - Koncert Łukasza Geska
ok. 21.15 - po koncercie zabawa taneczna, którą poprowadzi ”DJ ŚNIADANKO”

Ostatnio zmienianyśroda, 01 sierpień 2018 12:38

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.