http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpghttp://informacjelokalne.pl/images/banners/dazzle.png?_t=1591455267

Starostwie Święta Plonów w Mieleszynie wybrani!

Wyróżniony Starostwie Święta Plonów w Mieleszynie wybrani!

W niedzielę, 26 sierpnia odbędą się Dożynki Gminy Mieleszyn, które tradycyjnie odbędą się w miejscowości Borzątew. Uroczystości rozpoczną się o godz. 15.00 Mszą Św. Dożynkową. O godz. 15.45 odbędą się uroczystości obrzędowe Święta Plonów.


W ramach programu artystycznego przewidziano o godz. 16.30 występy młodzieży szkolnej. O godz. 18.00 wystąpi zespół „Freaky Boys” natomiast o godz. 19.30 zespół „Etna”. Uczestników czeka wiele innych atrakcji. Odbędzie się także pokaz pirotechniczny i zabawa taneczna.

Współorganizatorem dożynek jest sołectwo Mieleszyn. I z tej właśnie miejscowości zostali wybrani starostowie dożynek.

Starostą dożynek jest Piotr Klimacki, który wspólnie z żoną Renatą prowadzi gospodarstwo rolne o pow. 40 ha. Dominują produkcja roślinna (głównie zboża: pszenica, pszenżyto, jęczmień, kukurydza, rzepak) i zwierzęca (bydło opasowe, krowy, trzoda chlewna). Prowadzą gospodarstwo rodzinne z tradycjami przedwojennymi. Są rodzicami trójki dzieci.

Starościną Dożynek jest Helena Bereźnicka. Mąż Tadeusz, żona Helena i syn Adrian prowadzą rodzinne gospodarstwo rolne o pow. 100 ha (w tym 60 ha własnych i 40 ha dzierżawionych). W produkcji dominuje uprawa zbóż, kukurydzy i rzepaku. Zajmują się także hodowlą trzody chlewnej. Państwo Bereźniccy mają trójkę dzieci. Warto podkreślić, iż Pani Helena jest także nauczycielem z wieloletnim stażem w miejscowej Szkole Podstawowej.

Organizatorzy serdecznie zapraszają!

Ostatnio zmienianywtorek, 31 lipiec 2018 16:40

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.