Logo
Wydrukuj tę stronę

Z osiedla Grunwaldzkiego do Pawłowa

Rada Osiedla Grunwaldzkiego z radnym miejskim Janem Szarzyńskim zorganizowała wyjazd na Integracyjny Festyn Rodzinny do Gospodarstwa Agroturystycznego „Mini-Zoo” w Pawłowie.


Na uczestników wyjazdu, mieszkańców Osiedla Grunwaldzkiego czekało sporo atrakcji. Między innymi w drodze do Pawłowa uczestnicy zatrzymali się przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Mnichowie, na pokazach sprzętu gaśniczego. Strażacy przeprowadzili również profesjonalne zajęcia między innymi z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

W Gospodarstwie Agroturystycznym w Pawłowie dzieci z zainteresowaniem karmiły różne zwierzęta i ptaki. Na dzieci czekały też nagrody edukacyjno-sportowe. - Wiadomo, że aktywne spędzenie czasu na świeżym powietrzu wymaga energii, dlatego zapewniliśmy także wyżywienie: była zupa grochowa, kiełbasa z grilla, drożdżówki, kawa herbata, woda mineralna i cukierki na deser. Przedstawiliśmy zdrowy tryb życia bez uzależnień „dobra rodzina - radości przyczyna” - mówi Jan Szarzyński, radny miasta Gniezna..

Uczestnicy byli bardzo zadowoleni z wypoczynku rekreacyjno - sportowego. Festyn był sfinansowany ze środków Urzędu Miejskiego w Gnieźnie i Rady Osiedla Grunwaldzkiego, przy wsparciu m.in. Marcina Makohońskiego, dyrektora Wydziału Promocji, Kultury i Turystyki Starostwa Powiatowego i Drukarni Majorczyk.

Informacjelokalne.pl