http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„To ma być nasza kolejna perełka”

Wyróżniony „To ma być nasza kolejna perełka”

Od jutra ruszają prace związane z rewitalizacją Parku Trzech Kultur przy ulicy Roosevelta w Gnieźnie. Teren czekać będzie gruntowna przebudowa z nową nawierzchnią i oświetleniem oraz strefą aktywności dla dzieci i seniorów. Staną w nim także nowe drzewa i całe mnóstwo innej roślinności oraz nowe ławki łukowe.


Całkowity koszt rewitalizacji tego parku to 2 950 000 złotych. Teren zieleńca czeka pełna zmiana wyglądu. Inwestycja potrwa do końca października. Obiekt zostanie na ten czas zamknięty. – W dniu jutrzejszym ten park zostanie zamknięty i tutaj kierujemy dużą prośbę do mieszkańców, aby wybrali inną drogę, a my już na 31 października mamy zaplanowane jego nowe otwarcie – zapowiada Tomasz Budasz, prezydent Gniezna, który zachwala inwestycję. – Ma on wyglądać tam samo, jak dwa parki, które wcześniej oddaliśmy do użytku wspólnie z Zakładem Zieleni Miejskiej przy dworcu kolejowym. To ma być nasza kolejna perełka i miejsce wypoczynku dla naszych mieszkańców – dodaje.

– Jego wygląd całkowicie zostanie przeobrażony, a przede wszystkim ten park stanie się bezpieczny. Znikną te wysokie chaszcze, żeby wszystko w nich było widoczne, tak żeby przejeżdżające tu policyjne radiowozy czy Straż Miejska miały wgląd, żeby tutaj było naprawdę bezpiecznie, a do tego planujemy nowe oświetlenie i nową nawierzchnię – mówi T. Budasz.

Na czas zamknięcia Parku Trzech Kultur do dyspozycji mieszkańców zostaną oddane dwa inne place zabaw dla dzieci, przy Szkole Podstawowej nr 7 przy ulicy Paczkowskiego i przy Szkole Podstawowej nr 6 przy ulicy Żwirki i Wigury. – One będą czynne 7 dni w tygodniu od godz. 8.00. do 20.00 i tam zapraszam nasze maluchy do zabawy – informuje prezydent.

W tym czasie będzie tworzyła się nowa infrastruktura tego pięknie ulokowanego w zabudowie osiedlowej terenu zielonego. – Przede wszystkim rozpoczynamy od usunięcia połamanych i suchych gałęzi wiszących po wichurze, a do tego pielęgnacja drzew dużych i bardzo dużych. Potem przechodzimy do korytowania nowych ścieżek, a powstanie ich ponad 4 tysiące metrów kwadratowych z nawierzchni, typu plazadur, mineralnej, przepuszczalnej i 2 800 metrów kwadratowych ścieżki asfaltowej, czyli takie dookoła tego parku, gdzie będzie można jeździć na rolkach i rowerach, tj. długość ok. 800 metrów bieżących – podkreśla Małgorzata Kania, kierownik Zakładu Zieleni Miejskiej w Gnieźnie.

W parku pojawi się także nowy plac zabaw i strefa seniora, a także ławki łukowe i nowe nasadzenia. – Na nowym placu zabaw będzie 12 nowych urządzeń i inne nowe urządzenia wielofunkcyjne, np. ptasie gniazda, huśtawki i dla najmłodszych przede wszystkim różne zabawki. Po drugiej stronie powstanie nowa siłownia  zewnętrzna, troszeczkę odizolowana od placu zabaw w zaciszu ćwiczących, tj. sześć nowych urządzeń, które będzie można z tego parku przestawić i odrestaurować. Powstaną dwa place, na jednym z nich będą ławki łukowe, a drugi plac będzie bardziej rekreacyjny z zamgławiaczami dla przestrzeni publicznej. Posadzimy 60 nowych drzewek: lipa, grab, klon to jest baza, a ponadto niskie krzewy, jak pęcherznica, kalina i cisy, czyli założenie takie typowo parkowe, a do tego dużo bylin roślin cebulowych – tłumaczy M. Kania.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.