http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Ponad 180 tys. zł dotacji na dwa gnieźnieńskie parki!

Wyróżniony Ponad 180 tys. zł dotacji na dwa gnieźnieńskie parki!

Wnioski złożone przez Miasto Gniezno zostały dofinansowane przez Zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, który przyznał dotacje na prace w Parku XXV-lecia (przy jez. Winiary) oraz Parku Piastowskim (przy jez. Jelonek). Otrzymane środki wyczekiwane były przez gnieźnieński Zakład Zieleni Miejskiej, który będzie mógł teraz kontynuować prace związane z usuwaniem skutków nawałnicy, która nawiedziła miasto w sierpniu ubiegłego roku.


Pierwszy z wniosków, pod nazwą „Przyrodnicza rewaloryzacja Parku XXV-lecia w Gnieźnie – usuwanie skutków nawałnicy z  11.08.2017 r.” został wsparty kwotą 72 tys. 800 złotych. W ramach tego zadania planowane jest usunięcie suchych i połamanych gałęzi oraz drzew stanowiących złomy i wywroty na terenach przylegających do popularnych „Łazienek”.

Z kolei wniosek pt. „Przyrodnicza rewaloryzacja Parku Piastowskiego w Gnieźnie – usuwanie skutków nawałnicy z 11.08.2017 r.” został dofinansowany w wysokości 107 tys. 590 złotych. Planowane prace w tym zadaniu to usuwanie karpin wraz z ich utylizacją, usunięcie suchych i połamanych gałęzi oraz drzew stanowiących złomy i wywroty. Dzięki przekazanym środkom, wokół „Wenecji” pojawią się także nowe nasadzenia.

– Zdaję sobie sprawę, że gdy po wykonaniu w szybkim tempie pierwszych prac na zrujnowanych terenach zielonych – które m.in. bardzo sprawnie prowadzono nad jez. Jelonek, gdzie już we wrześniu przebiegli uczestnicy Biegu Lechitów – wielu mieszkańców z niepokojem patrzyło na zalegające przez jesień i zimę, częściowo tylko posprzątane tereny. Powodem tej zwłoki było właśnie oczekiwanie na zewnętrzne środki. Teraz, kiedy w końcu udało się je pozyskać, ZZM będzie mógł kontynuować prace porządkowe i pielęgnacyjne nad oboma jeziorami – komentuje prezydent Tomasz Budasz.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.