http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Najpiękniejsza dekoracja wielkanocna” w Niechanowie

Wyróżniony „Najpiękniejsza dekoracja wielkanocna” w Niechanowie

W Gminnym Ośrodku Kultury pokaz prac wielkanocnych stał się już zwyczajem, podobnie jak w latach ubiegłych, także i w tym roku  mieszkańcy Niechanowa mogli zwiedzać galerię od 20 do 26 marca 2018. Zaprezentowane akcenty dekoracyjne przygotowali uczniowie Szkoły Podstawowej i przedszkola w Niechanowie i Jarząbkowie, a także  kółek zainteresowań. Tematem wiodącym tegorocznej wystawy była „Najpiękniejsza dekoracja wielkanocna”.


- Na wernisaż wpłynęło wiele interesujących ozdób świątecznych: barwne pisanki, wielkanocne koszyczki,  wielobarwne zagrody, stroiki, a także wiele innych dekoracji,  pracownia hafciarska  „Supełek” również jak co roku włączyła się do zaprezentowania haftowanych serwet,  pisanek malowanych igłą i nitką, kurcząt, zajączków wielkanocnych i wielu innych prac – mówi Teresa Jastrzębska, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Niechanowie.

Trzyosobowa komisja w składzie: Jolanta Koprowska,  Danuta Tomczak i Agata Zybała dokonując wyróżnień szczególną uwagę zwróciła na samodzielność wykonanych ozdób świątecznych i w każdej kategorii wiekowej wyróżnienia otrzymały cztery  wielkanocne dekoracje.

Szkoła Podstawowa w Niechanowie
kat. wiek. kl. I do III

- wyróżnienie dla Dominika Bączyk , ucznia kl. III d za „Jajeczka wielkanocne w koszyczku”, dla Brajana  Kukurendy za „Koszyczek świąteczny”, ucznia kl.  III c, Mateusza Kozaneckiego za „Stroik świąteczny”,  kl. I a za „Jajko wielkanocne” dla Mai Bartkowiak kl. III a

kat. wiek. kl. od IV do VI
- wyróżnienie dla Amelki Rosiak,  kl. IV b „Jajka w wytłaczance”, Wiktorii Przybylskiej z kl. VI a za „Barwne jajo wielkanocne”, Jakuba Kwiecińskiego  z kl. IV a „Kurczaka i jajka w gnieździe”,
Mikołaja Chmiela z kl. IV b za „ Makaronowy koszyczek wielkanocny”.

Przedszkole „Kajtek” w Niechanowie
- wyróżnienie dla  Blanki Bartkowiak z grupy „Stokrotki”,  Anastazji Zawodnej z grupy „Żabki”, Zuzi Stasiak z grupy „Słoneczka”, Laury Kozaneckiej z „Pszczółek”               

Szkoła Podstawowa w Jarząbkowie
- wyróżnienie dla  Agaty Kasprzyk z kl. V za „Zająca i jajo w masie solnej”, dla Magdy Malczyk, uczennicy  kl. I, „Koszyczek wielkanocny”, dla Wiktorii Macioszek z kl. III za „Koszyczek świąteczny” i dla Wiktorii Drzewieckiej z kl. III za „Zagrodę”

Wyróżnienia otrzymali również uczestnicy kółka plastycznego działającego przy GOK pod kierunkiem instruktora Krzysztofa Żoka. Nagrody za prace zbiorowe przyznano dla  przedszkoli z terenu naszej gminy, a także pracowni „Supełek” za wiosenne hafty.  

Członkinie Stowarzyszenia Ziemi Niechanowskiej „Wszyscy Razem” wraz z Ireną Zamiatała, pracownikiem GOK przygotowały na wielkanocny stół bogato zdobione, kudłate maślane baranki.

- Panie dopilnowały również, aby stół świąteczny był pięknie nakryty i udekorowany do wielkanocnego śniadania, a znalazły się na nim: baranki, gotowana szynka i biała kiełbasa, baby wielkanocne oraz najlepsze ciasto na świecie, „malinowy obłoczek” i  pachnące, świeżo wypieczone  chlebki – dodaje dyrektor GOK.

Konkurs wielkanocny  w Gminnym Ośrodku Kultury organizowany jest co roku i dostępny jest dla  wszystkich, którzy chcą brać w nim udział, wystawa natomiast jest  doskonałą okazją  do obejrzenia różnorodnych ozdób i przeniesienia pomysłów do swoich domów, a  także możliwością   zdobycia   nagrody.

Wyrazy wdzięczności i podziękowania organizator kieruje do wszystkich współtwórców tegorocznej wielkanocnej wystawy, a  członkiniom Stowarzyszenia  „Wszyscy Razem” wielkie uznanie za  dobrą i miłą współpracę.

Ostatnio zmienianysobota, 31 marzec 2018 11:37

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.