http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Słodki jubileusz. 60-lecie Koła Pszczelarzy w Kłecku

Wyróżniony Słodki jubileusz. 60-lecie Koła Pszczelarzy w Kłecku

W minioną niedzielę kłeckie Koło Pszczelarzy obchodziło jubileusz 60-lecia swojej działalności.  Z tej okazji odbyła się uroczysta gala. Były nagrody, wyróżnienia, kwiaty i mnóstwo innych serdeczności.


Obchody rozpoczęły się od wizyty na cmentarzu parafialnym, gdzie zapalono znicze na grobach zmarłych członków Koła. Podczas uroczystej mszy św. w kościele parafialnym w Kłecku słowo do zgromadzonych wygłosił Ksiądz Kanonik Mirosław Kędzierski. W swojej homilii zwrócił uwagę na harmonię i współpracę, jaka panuje w pszczelej rodzinie, a która mogłaby też być przykładem dla życia społecznego. Kłeccy pszczelarze tradycyjnie już przekazali na ręce ks. Proboszcza paschał wykonany z wosku pszczelego, który zostanie poświęcony podczas liturgii paschalnej. Po zakończonej Eucharystii obchody przeniosły się do Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kłecku, gdzie na przybyłych gości czekała okolicznościowa wystawa, poświęcona pszczelarstwu oraz dodatkowa wystawa HEROsiWOLNOŚCI, przygotowana z okazji 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

Otwarcia wystawy dokonał Piotr Borowiak – Prezes Kłeckiego Koła Pszczelarzy. Następnie przybliżył zgromadzonym historię Koła Pszczelarzy w Kłecku. Kolejnym punktem obchodów było wyróżnienie najaktywniejszych pszczelarzy Kłeckiego Koła przez Zarząd Polskiego Związku Pszczelarzy w Warszawie. Zarząd PZP w uznaniu zasług przyznał wyróżnienia: Tadeuszowi Jałoszyńskiemu – złotą odznakę, Bartoszowi Borowiakowi – srebrną, Ryszardowi Zdebowi – brązową. Dyplomy za wybitny wkład w rozwój polskiego pszczelarstwa z kolei otrzymali: Anna Nowowiejska i Kazimierz Zdanek.

Kolejnym punktem jubileuszu było rozstrzygnięcie dwóch konkursów, plastycznego oraz wiedzy o pszczelarstwie. Do udziału w konkursie zgłosili się uczniowie ze szkół podstawowych w Kłecku i Dębnicy, młodzież z Gimnazjum im. prof. W. Nehringa w Kłecku, uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kłecku oraz uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej Caritas z Kłecka.

Nagrody otrzymali: Konkurs Wiedzy Pszczelarskiej (szkoła podstawowe), klasy IV-V:
1. Mikołaj Zdrojewski
2. Monika Wiśniewska
3. Michał Jarzyński

Klasy VI-VII:
1. Marcelina Zobel
2. Julia Malicka
3. Hubert Wawrzyniak

Gimnazjum:
1. Żaneta Wojciechowska
2. Dawid Zdrojewski
3. Sylwia Adamska

Konkurs plastyczny: (WTZ)
1. Kinga Zdrojewska
2. Małgorzata Bartkowiak
3. Arkadiusz Załoga
Wyróżnienie: Leszek Lenarczyk

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kłecku:
1. Maria Zobel
2. Kacper Kujawski
3. Mateusz Szelągowski
Wyróżnienie:
Dawid Stachowiak, Szymon Gaca

Szkoła Podstawowa w Dębnicy:
1. Julia Gruszczyńska
2. Mateusz Trzosek
3. Jakub Błażykowski
Wyróżnienie: Zuzanna Kroma

Szkoła Podstawowa w Kłecku:
1. Aleksandra Bilska
2. Aleksy Bartkowiak
3. Anastazja Kilińska
Wyróżnienie: Anastazja Kuszwara

Gimnazjum: (prace plastyczne)
1. Aleksandra Idczak
2. Weronika Maćkowiak
3. Julia Talar

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 19 marzec 2018 15:59

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.