http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Gniezno nie robi cyrku ze zwierząt”. Prezydent wydał zarządzenie

Wyróżniony „Gniezno nie robi cyrku ze zwierząt”. Prezydent wydał zarządzenie

Prezydent Gniezna Tomasz Budasz wydał dzisiaj zarządzenie w sprawie zakazu udostępniania terenów stanowiących własność Miasta Gniezna na cele związane z organizowaniem objazdowych przedstawień cyrkowych z udziałem zwierząt.


W zarządzeniu prezydent Gniezna zobowiązał dyrektorów wydziałów Urzędu Miejskiego, dyrektorów oraz kierowników jednostek organizacyjnych Miasta Gniezna dysponujących nieruchomościami stanowiącymi własność Miasta Gniezna i zawierających umowy dzierżawy, najmu lub inne dające prawo do dysponowania nieruchomością do ich nieudostępniania na cele związane z organizowaniem i przeprowadzaniem objazdowych przedstawień cyrkowych z udziałem zwierząt.

Jak mówi prezydent Budasz: - Przekonały mnie osoby, którym na sercu leży dobro zwierząt. W ostatnich tygodniach zbierały one podpisy pod petycją dotyczącą takiego zakazu. Tydzień temu organizatorki akcji przyniosły mi podpisy ponad 2800 mieszkańców Gniezna. Dość długo też rozmawialiśmy na ten temat. Dziś zakaz zaczyna obowiązywać. Zwróciłem się także do dyrektorów gnieźnieńskich przedszkoli i szkół o to, by rozważyli możliwość zaprzestania promowania cyrków ze zwierzętami na terenie swoich placówek.

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podjęcia i dotyczy tylko terenów, których właścicielem jest Miasto Gniezno.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.