http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Łubowo górą!

Wyróżniony Łubowo górą!

W Urzędzie Miejskim w Kłecku odbył się wczoraj etap parkowy XVII edycji konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Rywalizowali ze sobą uczniowie Gimnazjum im. prof. Władysława Nehringa w Kłecku i  uczniowie z klas gimnazjalnych Szkoły Podstawowej w Łubowie. Lepsi w tej konfrontacji okazali się uczniowie z Łubowa!


Ogólnopolski konkurs „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski” adresowany jest tylko do uczniów gimnazjów z gmin, które znajdują się na terenie parków krajobrazowych. Udział w nim pozwala zrozumieć zależności zachodzące w ekosystemach oraz pozwala dostrzec ich piękno i bogactwo. Głównym celem konkursu jest zdobywanie i pogłębianie wiedzy dotyczącej parków krajobrazowych Polski, poszerzenie wiadomości z zakresu ekologii, ochrony przyrody i ochrony środowiska. Uczniowie doskonalą umiejętności rozpoznawania gatunków i interpretowania mapy. Pogłębiają zamiłowanie oraz szacunek dla przyrody, podejmują działania na rzecz ochrony środowiska przyrodniczego w najbliższym otoczeniu. Następuje integracja oraz wymiana doświadczeń między szkołami i służbami parków krajobrazowych. Konkurs corocznie odbywa się w 5 etapach: szkolnym, gminnym, parkowym, wojewódzkim i ogólnopolskim.

Wczoraj w Urzędzie Miejskim w Kłecku, gdzie uczniów powitał burmistrz Adam Serwatka, odbył się etap parkowy tej rywalizacji. W szranki stanęli uczniowie Gimnazjum im. prof. Władysława Nehringa w Kłecku w składzie: Agata Lasecka, Michał Lasecki, Marcelina Jósiak, Wiktoria Wojtkowiak (nauczyciel prowadzący mgr Beata Trocha) oraz uczniowie z klas gimnazjalnych Szkoły Podstawowej w Łubowie w składzie: Martyna Rusak, Agata Jaworska, Zofia Różak, Gabriela Starosta (nauczyciel prowadzący mgr Ilona Hartwich). Od kilku lat w konkursie nie uczestniczy Gmina Kiszkowo.

Po podliczeniu wyników punktowych wyłoniono ekipę, która będzie reprezentowała Lednicki Park Krajobrazowy w finale wojewódzkim w Poznaniu. Została nią reprezentacja klas gimnazjalnych Szkoły Podstawowej w Łubowie! Gratulujemy!

Ostatnio zmienianyśroda, 10 styczeń 2018 21:06

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.