http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Ziołowe spotkanie” w Niechanowie

Wyróżniony „Ziołowe spotkanie” w Niechanowie

W bardzo przyjemnej, niemal rodzinnej atmosferze upłynęło wczoraj spotkanie pod hasłem „Jak leczyły się nasze babcie” zorganizowane w Gminnym Ośrodku Kultury w Niechanowie.


Pani Irena Woźniak, pasjonatka ziół i zdrowego trybu życia, właścicielka sklepu zielarsko - medycznego w Gnieźnie przeniosła członków Gminnego Klubu Seniora „Róża” do magicznego świata, pachnącego ziołami i roślinami, które tak łatwo można znaleźć w przydomowym ogródku, na łące, czy też w lesie.

- W trakcie spotkania dowiedzieliśmy między innymi o tym że, olej z oregano jest skuteczny na infekcje bakteryjno – grzybicze, a bluszczyk kurdybanek daje wielką moc i jest stosowany  w przewlekłych nieżytach dróg oddechowych, bólach żołądka, schorzeniach pęcherza i kamicy nerkowej i  wielu innych ciekawych rzeczy o cudownym zastosowaniu przeróżnych ziół, a także o systematycznym ich zażywaniu – mówi Teresa Jastrzębska, dyrektor GOK w Niechanowie.

Wszyscy z wielkim  zainteresowaniem uczestniczyli w wykładach, otrzymali broszury o naturalnych składnikach roślinnych, po czym wyrazili chęć uczestnictwa w następnym spotkaniu.

Ostatnio zmienianypiątek, 14 lipiec 2017 22:08

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.