http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Powiat gnieźnieński „truskawkowym polem”

Wyróżniony Powiat gnieźnieński „truskawkowym polem”

Dziś rano przed siedzibą Starostwa Powiatowego w Gnieźnie uruchomiono Truskawkowe Pole, na którym oczywiście rolę główną odgrywa ten przez wielu uwielbiany owoc, ale to nie jedyny produkt, który można znaleźć i zakupić w tym miejscu.


Akcja odbywa się już po raz trzeci, w tym roku pod hasłem „Truskawkowe pole przed starostwem, miodem płynące i dużo więcej”. - To jest nasza polityka dotycząca produktów regionalnych, czyli naszych powiatowych i bardzo się cieszymy oraz dziękujemy producentom za uczestnictwo w tej akcji – mówi Beata Tarczyńska, starosta gnieźnieński. - Myślę, że oni także powinni być zadowoleni, że idziemy w takim kierunku, żeby promować to wszystko, co jest nasze. Jak wiadomo, ten produkt zawsze dużo traci, jeśli chodzi o transport, a tutaj truskawki idą bezpośrednio z pola do konsumenta i to jest korzystne dla samych rolników, ogrodników i dla samego konsumenta – dodaje B. Tarczyńska.

Oprócz truskawek można również zakupić miód,produkty z mleka koziego i warzywa z upraw ekologicznych, a sprzedaż prowadzona będzie do piątku. - To jest kolejny ukłon w stronę rolników i producentów owoców, bo chcemy promować nie tylko tę ich pracę, którą wykonują na co dzień, ale także ich produkty. Jak wiadomo, produkty od rolnika polskiego są produktami zdrowymi, które warto kupować i ta akcja ma też taki wymiar, żeby uświadamiać konsumentów, by się zaopatrywali w nasze regionalne produkty - podkreśla Jerzy Berlik, wicestarosta gnieźnieński. - Chodzi o to, żeby nie szukać tych tańszych produktów, bo warto czasami wydać trochę więcej, ale kupić świeży i zdrowy produkt, który nie wpłynie źle na nasze zdrowie. To jest takie wspieranie polskiej gospodarki, bo rolnictwo w naszym kraju jest bardzo ważną gałęzią gospodarki i trzeba je wspierać – zauważa J. Berlik.

Dziś były także serwowane specjały stworzone na bazie truskawek, które wykonały uczennice z technikum gastronomicznego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Gnieźnie. - Było ciasto francuskie, które najszybciej się nam skończyło. Jest także placek kruchy z truskawkami i koktajl truskawkowy, który wykonałyśmy z jogurtu naturalnego i do tego dużo owocu dodajemy i potem trzeba wszystko dobrze zmiksować – tłumaczy Agata Boncler, uczennica ZSP nr 1.

Sprzedaż produktów jest przewidziana jeszcze w czwartek i piątek od godz. 8.00 do 14.00.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.