http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Dzień Ziemi w Mieleszynie

Wyróżniony Dzień Ziemi w Mieleszynie

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Stefana Kard. Wyszyńskiego w Mieleszynie uczcili Dzień Ziemi turniejem ekologicznym pod hasłem „Z ekologią na wesoło” , w którym uczniowie rysowali, śpiewali i wykonywali prace z materiałów ekologicznych przy których było wiele śmiechu i zabawy.


W ramach Dnia Ziemi ogłoszono konkurs „Las twoich marzeń” na który dzieci wykonywały prace plastyczne przy pomocy wszelkich technik plastycznych. Jak sama nazwa wskazuje na dziełach dzieci miał znaleźć się las. Dzieciaki wykazały się wielką kreatywnością i inwencją twórczą.

Chyba po raz pierwszy w szkole odbył się również pokaz mody, w którym młodzi styliści i projektanci przedstawiali stroje ekologiczne, które sami wykonali ( za kilka lat mogą one podbić światowy rynek). Podczas pokazu dzieci opowiadały z czego wykonane są stroje i na jaką okazje można je ubrać.

Ponadto każda klasa przygotowała hasła, rymowanki i piosenki ekologiczne. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni drobnymi upominkami i książkami.

Na zakończenie dyrektor Dorota Spychała z nauczycielką przyrody Katarzyną Kosińską wręczyła nagrody na konkursy na kartkę wielkanocną dla Adrianny Zobel. Wyróżnienie otrzymała Laura Zdrojewska.

Uczniowie bardzo chętnie zaangażowali się w konkursy i zadania na Dniu Ziemi, za co serdecznie dziękujemy!

Ostatnio zmienianyniedziela, 30 kwiecień 2017 19:07

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.