http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Uczniowie na Agritechnice w Hanowerze!

Wyróżniony Uczniowie na Agritechnice w Hanowerze!

W minionym tygodniu uczniowie technikum rolniczego oraz technikum mechanizacji rolnictwa Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Mikołajczyka w Gnieźnie, wyjechali do Hanoweru, gdzie  mieli możliwość obejrzenia najnowszych osiągnięć techniki rolniczej.


Agritechnica to wiodące na świecie targi, których powierzchnia wystawiennicza obejmuje 42 hektary. Reprezentowane są tu wszystkie wiodące na świecie przedsiębiorstwa branży  przedstawiające swoje produkty. Łącznie około 2800 wystawców z 52 państw świata. Można obejrzeć zarówno najnowsze modele ciągników, wszelakich maszyn do uprawy gleby, siewu, pielęgnacji, zbioru roślin uprawnych jak i nowości z zakresu techniki leśnej czy pozyskiwania energii odnawialnej.

Wystawa nie była jedynym celem wjazdu. Następnego dnia młodzi rolnicy przyjechali do Harsewinkel, gdzie mieli możliwość obejrzenia linii montażowych zakładów o stuletniej tradycji w produkcji kombajnów do zbioru zbóż i zielonek.

Na spotkaniu w parku technologicznym firmy Claas zapoznali się zarówno z historią powstania i rozwoju zakładów jak i mogli prześledzić rozwój technologiczny na przykładzie poszczególnych produktów tej firmy. Dwudniowy wyjazd był szczególnie cenny dla rozwoju zawodowego zarówno uczniów jak i towarzyszących im nauczycieli przedmiotów zawodowych.

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.