http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Szkoła z Kłecka bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Zrób porządek w szafie”

Wyróżniony Szkoła z Kłecka bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Zrób porządek w szafie”

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. hm. Zygmunta Imbierowicza w Kłecku bierze udział w trzeciej edycji akcji „Zrób porządek w szafie” organizowanej przez Fundację Eco Textil. Dzięki zebranym tekstyliom, placówka otrzyma trójkołowy rower rehabilitacyjny.


Akcja „Zrób porządek w szafie”
Projekt polega na oddawaniu niepotrzebnych ubrań, butów, zabawek, pościeli oraz innych tekstyliów do specjalnych pojemników ustawionych na terenie szkół. Dzięki takim zbiórkom odzieży, dzieci i młodzież mogą zadbać o środowisko w miejscu, w którym spędzają mnóstwo czasu i przekazać cenne wartości swoim rówieśnikom. Fundacja Eco Textil po miesiącu odbierze kontenery i poinformuje szkołę, ile odzieży udało się zebrać. Tekstylia trafią do recyklingu. W zamian za zorganizowanie zbiórki placówka otrzyma trójkołowy rower rehabilitacyjny. Może on służyć niepełnosprawnym uczniom lub zostać podarowany przez szkołę konkretnej osobie – na przykład emerytowanej nauczycielce, uczniowi lub osobie zaprzyjaźnionej z placówką.

Zbiórka odzieży w Kłecku trwa do 31 marca, kontener ustawiony jest na boisku szkolnym SOSW. Finał akcji odbędzie się 3 kwietnia 2020.

Sprzęt dla osób niepełnosprawnych dostępny dla każdego
Fundacja Eco Textil, oprócz akcji ekologicznych, wspólnie z partnerami prowadzi sieć ogólnopolskich wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego. Wózki, balkoniki, kule i rowery można wypożyczać całkowicie bezpłatnie w ponad 200 punktach w całym kraju! Lista placówek z podziałem na województwa dostępna jest na stronie www.ecotextil.pl. Na tej samej stronie działa również bezpłatna internetowa wypożyczalnia sprzętu, w której oprócz wyżej wymienionego asortymentu, dostępne są łóżka z materacami przeciwodleżynowymi.
Ostatnio zmienianypiątek, 13 marzec 2020 01:35

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.