http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Po raz kolejny uczniowie z Rogowa wzięli udział w Nocy Biologów

Wyróżniony Po raz kolejny uczniowie z Rogowa wzięli udział w Nocy Biologów

Jak co roku, naukowcy z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zaprosili dzieci, młodzież szkolną i mieszkańców Wielkopolski oraz ościennych województw na ciekawe wykłady, pokazy i warsztaty zorganizowane w ramach tzw. Nocy Biologów.


Ze Szkoły Podstawowej w Rogowie do Poznania (10 stycznia) wyjechała, wraz z opiekunami Justyną Kamińską oraz Markiem Spochaczem, 18 -osobowa grupa  uczniów zaciekawionych biologią. Fascynaci tego przedmiotu mogli na sali wykładowej oraz w pracowniach  poczuć się  jak prawdziwi studenci.

Najpierw w Pracowni Mikroskopii Elektronowej i Konfokalnej oglądali pod mikroskopem skaningowym toksyczne pyły smogowe, o średnicy niewiele większej niż 2,5 mikrometra, które bezpośrednio przedostają do naczyń krwionośnych płuc. Później uczestniczyli w zajęciach, podczas których zaprezentowano fotografie przedstawiające  anatomiczne szczegóły owadów  i innych  organizmów, co wywołało duże zdumienie i zachwyt.  

Poza tym miłośnicy biologii skorzystali z bogatej oferty zajęć o różnorodnej tematyce przygotowanych przez poszczególne sekcje naukowe UAM, wśród których znalazły się m.in.: „Ssaki pośród nas”, „Zwierzęta egzotyczne w prywatnych hodowlach”, „Procesy termoregulacji u roślin” czy „Rośliny w zmieniającym się środowisku - przesłanie dla ludzkości”.

Jednak najważniejszą kwestią, na którą podczas tegorocznej Nocy Biologów, zwrócono szczególną uwagę, były globalne zmiany środowiska spowodowane niszczycielską działalnością człowieka.

Uczniowie wrócili do szkoły bogatsi o nową wiedzę i zadowoleni.

Ostatnio zmienianyśroda, 15 styczeń 2020 13:13

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.